Pes a kočka

Datum:
26.12.2014 20:59
Kategorie:
Pes a kočka, Zajímavosti,

Aby si mohli rozumět pes a kočka musí překonávat jazykové bariéry…

Dorozumívání zvířat je zaměřeno na komunikaci se zástupci stejného živočišného druhu. Zvířata jsou mimořádně učenlivá. Často bývají schopna naučit se signály jiných živočišných druhů.

Typickým příkladem jsou psi, kteří se dokáží naučit vycházet s mnoha živočišnými druhy. Ke skutečnému porozumění však dochází jen mezi několika málo druhy.

Vyrůstají-li spolu psi a kočky, rozumí si většinou bez problémů. To si zaslouží potlesk za úctyhodný výkon, protože řeč těla psů a koček si zčásti odporují.

 

Vzpřímený ocas bývá u koček přátelský signál. Obdobné držení ocasu u psů vyjadřuje imponování. Když pes vrtí přátelsky ocasem vyjadřuje něco zcela jiného než kočka. Kočka totiž mrská ocasem, když je rozčílená.

Čím je sociální život určitých druhů zvířat intenzivnější, tím větší jsou možnosti jejich vzájemného dorozumění. U mnoha druhů zvířat je tak možné docílit toho, že je budou psi akceptovat, i když si spolu nemohou rozumět.

I když se pes s kočkou dvakrát nemusí, pokud vyrůstají spolu mohou se z nich stát ti nejlepší kamarádi. Jejich přátelství jim vydrží na celý život.