Pes jako potřebný zdroj jistoty

Datum:
1.5.2014 19:19

V životě, který téměř postrádá jistoty jsou psi stálicí…

 

Kolik věcí je v našem každodenním životě nejistých víte nejlépe sami. Špatný den v práci, vykradené auto, dopravní zácpa, a doma  zima jako na Sibiři, protože vám odešel plynový kotel.Spirála problémů přiživující všudypřítomnou depresi.

 

Psi na rozdíl od lidí špatné dny nemají. Nerozhodují se, že dnes se toho na ně navalilo tolik, že nám nemohou věnovat pozornost. V životě, který téměř postrádá jistoty jsou psi stálicí. Oslovte na procházce pejskaře, a přesvědčte se!

 

Adam pracuje jako referent dopravy u soukromé firmy. Přesčasy si nedovolí počítat. Zvýšení platu stejně jako vyhlídka na povýšení mu zjevně nehrozí. Přijde-li firma o další zákazníky hrozí jí bankrot. To by znamenalo, že Adam bude bez práce. Ztráta přijmu s hypotékou na krku člověku s titulem na radosti nepřidá.

 

Na doporučení svého známého, psychologa si Adam pořídl psa. Vendu šeltie. Výbornou ochránkyni domu. Pro Adama je pravým opakem všeho, co prožívá ve svém pracovním životě.

 

„Obchod je neustálý boj proti cynizmu,“ svěřuje se Adam.“Lidé si myslí, že se je snažíte využít, a vy zase cítíte, že se snaží oklamat oni vás.“ učiní záporný pohyb hlavou, jako kdyby světu kolem přestával rozumět. Dívá se přitom na Vendu, která o jeho motivech zřejmě nikdy nepochybuje.

 

„Psi jsou od přírody důvěřiví a shovívaví. Víte, co od nich můžete očekávat,“ srovnává. „Co mě uklidňuje? Vědomí, že když přijdu domů bude tam Venda vrtící ocasem, celá šťastná, že mě vidí.“

 

Z oslovených pejskařů tak i Adam potvrdil, že jeho šeltie patří k nejspolehlivějšímu a nejjistějšímu aspektu v životě.