Pes žije naplno tady a teď

Datum:
22.3.2015 10:33

Pro psa nemůže být nic horšího, než když není co dělat. 

Pes zbožňuje pohyb a práci, která mu přináší radost.

Pohyb venku se správnou hrou spojenou s výcvikem, kde je zapotřebí zapojit i psí intelekt je pro čtyřnohé kamarády zážitek. 

Pes žije naplno tady a teď

Majitelé, kteří se svými psy tráví určitý čas hrou mohou potvrdit, že psi jsou poté ochotnější poslouchat povely a chovat se, jak si jejich majitel přeje. 

„Když si se psem hrajete jako rovný s rovným otevírá se tím prostor pro zábavu. To, že na chvíli opustíme svou dominantní úlohu naše celkové postavení nijak neutrpí. Naopak. V očích psa naše pozice stoupá,“ říká chovatel, který se svým psem hraje fotbal. Je to prý lepší, než se dívat z okna, jak se pes, který nemá co na práci snaží sám zabavit tím, že na zahradě vyhrabává krtky.  

Pes je zvíře, které žije naplno pokud mu to umožníme.  Pro hry, které stimulují jeho „hlavičku“ a smysly se stejně dobře nadchne doma i venku. 

Psovi je jedno, jestli s ním budete běhat slalom mezi  rozestavěnými židlemi v jídelně nebo mezi stromy venku. Doma vám s radostí přistoupí třeba na hru v tunelu, který vznikne přikrytím stolku nebo židlí dekou. Stačí, když mu ukážete, že jste tunelem ochotni prolézt sami, a pak ho vyzvete aby vás za odměnu následoval. Venku bude chytat frisbee anebo jako opičák skákat přes obruč, když mu to umožníte. 

Psí zábava je v podstatě bez hranic. Jediné co je zakázáno je to, z čeho má pes strach. Uspokojit potřeby našich čtyřnohých kamarádů za přízeň, kterou nám projevují nepochybně přináší oboustranný užitek.