Pitt Bull s „permicí“ v posilovně…

Datum:
24.5.2015 10:11

Silné plemeno potřebuje odbytiště pro svoji energii.

Na jedné straně milovaní, a na druhé odsuzovaní psi silných plemen to v životě nemají jednoduché. Jejich  majitelé si leckdy ani neuvědomují, v čem spočívá výchova, natož podpora psa uvnitř. V Americe je v kurzu agility- populární zábavný sport, v němž se vyžívají i taková plemena jakým je Pittbull. Co se ukazuje? Že  správná výchova a výuka přináší spokojenost pro psa i jeho majitele. Zvyšuje se tím i význam psa jako ceněného společníka rodiny. 

Pitt Bull s „permicí“ v posilovně…

Odbytištěm pro energii Pittbullů, jak se někteří lidé domnívají není „podzemní činnost“ psích bojovníků, ale fyzické aktivity, které přispívají k jejich zdravému vyžití.  Vhodnou formou cvičení, kterou by měl zvážit průměrný majitel s minimem zkušeností jsou pravidelné procházky. Ideální scénář  „procházky“ s Pittbullem spočívá ve svižné chůzi na tvrdém povrchu. (Betonový povrch přispívá k obrušování drápů). Zdravá chůze pro dospělého Pittbulla, dle zkušeností amerických chovatelů představuje ostré tři míle, které se svým psem absolvujete pěšky. Nejlepším časem pro procházku je podvečer. Zvíře by ji mělo spolu s vámi absolvovat alespoň 4x týdně. Měli byste vědět, že abnormálně pomalá procházka zvíře, jakým je Pittbull vyčerpává. Proč? Přirozené tempo psa je rychlejší než u člověka.  Podmínka: Během všech procházek musí pes zůstat na vodítku! 

Pitt Bull s „permicí“ v posilovně…

Se „psími bojovníky“ se můžete v USA setkat i  v posilovnách, kde je zaměstnávají běžící  pásy. Psi na nich běhají podobně jako křečci v kole. Forma cvičení na běžícím pásu je pro Pittbulla požitek. Tréninku vytrvalosti psa během, podle svého pána -cyklisty, zkušení majitelé z prostého důvodu nefandí. Jsou si vědomi toho, že i když je pes na vodítku problémy se nedají nikdy vyloučit. Pro příležitostné cvičení je prý dobrá hra s jiným psem. Požadavek: Za stálého dozoru jejich majitelů. Pravidlem je, že protějšek nesmí být příliš malý. Musí jít o psa přátelské povahy ke kterému je přátelský i váš Pittbull. Hry  s více psy se vyvarujte! Mohlo by dojít ke znechucení vašeho psa a jeho nežádoucímu chování. 

 

Než si pořídíte zvíře silného plemene měli byste se zamyslet nad tím, zda se hodí k vašemu životnímu stylu. Předem se   ujistěte, že máte silnou vůli a jste schopni převzetí takové zodpovědnosti. Kontrola nad silným plemenem má jasná pravidla, hranice, ale i omezení. 

 

Zdroj: Americký Pitt Bull Terrier, Weight Pulling