Potíže s močovým měchýřem

Datum:
29.10.2014 17:13

Zánět výstelky močového měchýře a močové trubice, či vytváření močových minerálních usazenin a kaménků nejsou u psů neobvyklé. 

Symptomy se projevují jako časté močení, přítomnost krve v moči u těžkých případů nesnesitelnými bolestmi z napnutí nebo částečné až úplné blokace močového měchýře. 

Konvenční veterinární péče zahrnuje antibiotika, která problémy řeší. Výzkumy ukázaly, že za problémy nemohou bakterie. 

Do některých krmiv se totiž přidávají kyseliny, aby moč byla kyselejší. Způsobují však vedlejší účinky a zakrývají potíže. 

První atak tak přichází po dlouhodobé konzumaci granulí. Posílení močových cest, úpravě funkce jater a metabolismu  prospívá zlepšení stravy. Zvířata dobře prospívají na přírodní stravě kombinované s vhodnou homeopatickou léčbou. Pro neustupující a opakující se problémy je nutná individualizovaná léčba. 

Výstelka močového a močových cest bude v dobrém stavu, pokud bude mít naše zvíře dostatek vitamínu A a D. Výborným  přírodní zdrojem vitamínů je olej z tresčích jater.  

V potravě bychom neměli omezovat vápník. Pro tvrzení, že může za tvorbu kamenů neexistuje důkaz. Nedostatek vápníku zhoršuje problém tím, že se zvyšuje obsah šťavelanu v moči. Tvorbě močových kamenů pomáhá předcházet i magnesium. 

Kameny mohou být odstraněny chirurgicky. Objevují se ale stále častěji, což vyžaduje i častější operace. 

 

Tvorbu kamenů zvyšuje kontakt zvířete s kadmiem. Jeho nejběžnějším zdrojem je tabákový kouř.   


Další články