Před psem špatnou náladu neskryješ

Datum:
9.6.2014 06:20

 

Psi umějí rozpoznat a reagovat na naše fyziologické změny. 

Vyjadřovat vlastní pocity bývá pro mnohé z nás svízelné. Někdy  nám chybí slova, která by vystihla to, co prožíváme uvnitř anebo se prostě bojíme zatěžovat svými pocity někoho jiného.Ať cítíte smutek nebo neklid z toho, co vás vyvedlo z rovnováhy máte-li psa můžete si být jistí, že ho nemusíte žádat, aby vám věnoval pozornost nebo se pokusil vylepšit vám náladu. Váš pes už na tom pracuje. 

Psi možná nedovedou odstranit napětí, které nám přináší život. Mohou nám, ale pomoci snáze se s ním vyrovnat. Znáte snad psa, který by nestál při svém pánovi v nouzi? Takový pes prostě neexistuje, kdyby žil v přepychové rezidenci nebo chatrči bezdomovce. 

Je dokázáno, že psi dovedou rozpoznat fyziologické změny, které provázejí naše pocity a umějí na ně reagovat. Cítíte-li se na dně s potřebou vzdát všechno, o co jste usilovali, váš pes začne pravděpodobně žadonit o venčení. Jako kdyby věděl, že vám osvěžující procházka s ním pročistí hlavu od toho na co právě myslíte. 

Nemusíte tomu věřit schopnost psů vnímat feromonové změny usnadňuje terapeutům porozumět náladám svých pacientů. 

Co z toho plyne? I pouhá minuta, kterou věnujete svému psovi je dobrý příspěvek k vaší pohodě i pozitivnímu náhledu na svět.