Prevence cestovní nevolnosti psa

Datum:
30.7.2015 13:10

Pár věcí, které můžete udělat, aby pes při jízdě v autě netrpěl nevolností.

Společnými příznaky nemoci psů při cestování v autě je

je neklid, nadměrné zívání, fńukání a hyper slinění, které zmizí krátce po zastavení vozidla. Nemoci štěňat a psů z cestování se dá účinně předcházet. 

Prevence cestovní nevolnosti psa

Fyzické pohodlí

Aby bylo cestování pro vašeho miláčka jednodušší zajistěte mu ve voze fyzické pohodlí. Prvořadou zásadou je bezpečnost, kterou představuje bezpečností postroj nebo přepravní box. Kinetóza bývá způsobena při pohledu psa z bočních oken vozu, kdy se mu sledované, míhající se objekty rozmazávají. Vyhněte se tomu, aby váš miláček ve voze cestoval na nejzazším sedadle, kde bývá nejvíce otřesů. Nemoci psa z cestování neprospívá horko a dusno ve voze. Otevření oken může pomoci snížit tlak vzduchu uvnitř vozu a umožní lepší ventilaci. Pomoci mohou i časté přestávky během cesty na „čůrání“. 

Nemoc z cestování není příjemná psům ani lidem Stres psa z cestování může před jízdou uvolnit masáž.. V zájmu prevence svého psa několik hodin před jízdou nekrmte! Žaludek štěněte pomáhá zklidnit máta peprná, heřmánek a měrnice. 

Rekondiční trpělivost

Než se s miláčkem rozhodnete vycestovat na delší vzdálenost cvičte jeho toleranci. Začněte tím, že spolu posedíte ve voze při vypnutém motoru. Po několika dnech opakování to zkuste se zapnutím motoru na volnoběh. Pes by měl vůz vnímat jako zábavné místo, kde je mu s vámi dobře. Pořiďte mu hračku s níž si může hrát jen v autě! Hračky mohou psa během jízdy rozptýlit a zabavit. Když si pes zvykne na pobyt v autě, projeďte se s ním pomalu vaší ulicí nebo kolem bloku. Potom můžete vzít psa vozem na „výlet“. Lépe řečeno na místo, které bývá je cílem vašich procházek, když psa venčíte. Trpělivostí a cvičením psa postupně naučíte  odbourávat stres z jízdy. 

Léky

Určitou pomoc při nevolnosti psa během jízdy představují léky, které snižují zvracení, a léčiva antihistamika používaná na zmenšení projevů nevolnosti, ke snížení slinění a uklidnění zvířete. Správné léky a dávkování musí určit váš veterinární lékař.

 

Zdroj: www.adoptapet. com