Příprava čerstvé stravy maličkostí

Datum:
2.3.2014 19:47

Klady čerstvé, výživné stravy jsou pro zdraví psa  neoddiskutovatelné. Příprava čerstvé stravy je přitom maličkostí. Jakmile získáte grif najdete v ní zalíbení, zvláště když uvidíte, jak nadšeně změnu jídelníčku přijímá váš pes. Pár dobrých rad jak to s přehledem zvládnout se může hodit i Vám.

Recepty -si přepište na kartičky, které budete mít vždy po ruce.

Sami je můžete postupně vylepšovat nejen o bylinky, na které se budou miláčkům sbíhat sliny.

Obiloviny – používejte obiloviny s krátkou dobou varu. Pro malá plemena můžete občas použít rozlámaný celozrnný chleba.

Využívejte čas – rýži, ovesné nebo kukuřičné vločky a další přísady jednoduše uvaříme, než připravíme menu pro zbytek rodiny.

Zamrazování- vaříme-li pro malého psa, vyplatí se uvařit si potravu do zásoby třeba týden dopředu. Potravu uchováme v čerstvém stavu zamražením o mikroténových sáčků nebo vaniček. Jednotlivé porce rozmrazujeme v chladničce 24 hod. před podáváním.

Ohřívání stravy– připravujete-li krmení na několik dnů dopředu a uchováváte ho v ledničce je zapotřebí studené jídlo ohřát. Jak na to? Misku vypláchneme teplou vodou, vyklopíme do ní příslušnou porci připravené potravy, přilijeme trochu horké vody a promícháme vidličkou. Ohřev v mikrovlnné troubě není vhodný. Zničily bychom cenné látky syrového masa.

Kolik krmit – vyhovět stravovacím požadavků není věda. Nejlepším měřítkem kolik krmit je chuť psa k jídlu. Je dobré vědět, že mezi množstvím tuků a bílkovin ve stravě existuje přímý vztah. Čím více je v potravě tuku, tím více je zapotřebí bílkovin. Důvod je prostý.Vznikají mezi nimi metabolické reakce. Je-li potrava tučnější, pes jí potřebuje k zasycení méně. Pokud krmíte odřezky tučného masa a nezvýšíte adekvátně množství bílkovin, vitamínů a minerálů zvíře ztrácí na váze. Pohladíte-li psa po bocích měli byste cítit žebra. Pokud tomu tak není trpí nadváhou. Viditelná žebra vypovídají o smutném opaku.

Přidáváte-li ke granulím maso, mléčné výrobky, rostlinný olej,a nutriční doplňky zvýšíte příjem kvalitních bílkovin, mastných kyselin, lecitinu, vitamínů skupiny B a minerálů. To se u vašeho psa pozitivně promítne nejen ve stavu kůže a srsti, ale také v jeho celkové kondici.


Další články