Přírodní produkty prospívají zdraví

Datum:
6.1.2015 12:43

Pro dobré zdraví psů by měla stačit rozmanitá přirozená strava. 

Bez ohledu na to, čemu při výživě svého psa dáváte přednost, seznamte se s velmi prospěšnými přírodními a živočišnými produkty, které prokazují lví službu k upevnění, zlepšení, ale také navrácení zdraví našich miláčků. 

Přírodní produkty prospívají zdraví

Vidět, jak se naše zvíře uzdravuje, zotavuje a znovu dostává do kondice nemůže být za námahu lepší odměnou. 

Aloe vera    

Je léčivá rostliny druhu Barbadensis Miller. Gel Aloe vera se využívá vnitřně i zevně. Je prokázáno, že pomáhá při kožních problémech psů, při artróze, astmatu, očních potížích, zubních onemocnění, srdečních obtížích, a po léčbě antibiotiky či kortizonem, kde podporuje obnovení střevní flóry, potažmo imunity. Aloe vera podporuje dýchání buněk (spalování) a buněčnou aktivitu. Přispívá k detoxikaci organismu. Výborně se hodí jako kúra. (Nepoužíváme ji během březosti a kojení fen). Dávkování a dobu užívání stanoví veterinární lékař. 

Kolostrum

Je živočišný produkt mléčné žlázy na počátku laktace. Představuje zdroj bílkovin, minerálních látek a cenných vitamínů. Významné jsou především globuliny, které působí jako ochranné látky. Hovězí kolostrum je metlou na virové vetřelce. Látky v něm obsažené potlačují řadu onemocnění dýchacích cest, zastavují růst bakterií Heliobakter způsobujících žaludeční vředy. Kolostrum má silně protizánětlivé účinky, takže i význam při tlumení zánětů např. artritických kloubů. Studie prokázaly, že stimuluje lymfatickou tkáň a posiluje imunitu. Dávkování a dobu užívání doporučí veterinární lékař.  

Perna canaliculus

Novozélandská řasa ze slávky pyskaté představuje bonbonek energie pro kostru a klouby. Glykosaminoglykany, které rozemletá řasa přidávaná do krmiva obsahuje posilují šlachy, vazy a klouby. Prokazuje  dobrou službu psům v růstu, dospělým i starším zvířatům. Perna canaliculus se doporučuje přidávat do krmení při artróze, artritidě a dalších nemocech pohybového aparátu jako léčebná kúra.