Proč podávat vitamin E

Datum:
16.5.2015 22:29

Vitamín E podporuje důležité tělesné funkce. 

Mezi důležité tělesné funkce psa patří obranyschopnost jeho organismu. Vitamin E je antioxidant. Pomáhá i snižovat účinky znečištění životního prostředí, uchovává a chrání vitamin A, ale i mastné kyseliny v ostatních doplňcích potravy zvířete.

Proč podávat vitamin E

Zdroje vitaminu E

Dobrou zásobárnu vitaminu E představuji želatinové kapsle z přírodních zdrojů. 

Od svého lékárníka žádejte výrobky s obsahem d-alfa  tokoferolů. Zapamatujte si, že dl –alfa tokoferoly jsou syntetická  forma. 

Přísun vitaminu E můžete svému zvířeti také zajistit  z přírodních sloučenin. Ty, zastupuje olej z pšeničných klíčků.  Je rovněž prodáván v želatinových kapslích. O dávkování se dozvíte z návodu na etiketě.  Zajímejte o dobu trvanlivosti. Mohlo by se stát, že olej bude žluklý. To se pozná podle nahořklé chuti či připálené pachuti.   

Co dodat ? Mějme na paměti, že nedostatek vitaminů může být stejně škodlivý jako jejich nadbytek zejména těch, které jsou  rozpustné v tucích ( A, E, D). Ukládají se v těle.  

Dostává-li  zvíře kvalitní hotové krmivo není třeba podávat vitaminy zvláštˇ. O přídavcích vitaminů v granulích se dočtete na obalu výrobku. Připravujeme-li zvířeti potravu doma sami musí ji o potřebné vitaminy doplnit.  Štěňata mohou dostávat vitaminové přípravky pro děti. U veterinárních přípravků je uvedeno množství na kilogram váhy psa.