Projevy psích protestů

Datum:
13.1.2015 07:27

Kdo nepřišel o kožené kozačky či luxusní polobotky neví, co je zle, když se pejsek sám doma nudí. 

Rozloučit se s párem bot není nic proti tomu, když  se zdržíte

v práci a v ložnici objevíte spoušť z prachového peří dokonale

rozcupovaného polštáře. 

Zničený polštář je samozřejmě k naštvání. Mnohem horší je, když se miláček v době vaší nepřítomnosti pustí do ohryzávání židlí v jídelně. 

Jedna židle u stolu se dá oželet. Zbytek se dá zachránit, když otočíte kliku u dveří, aby fungovala jako ve vlaku. Rozdrápané tapety nebo dveře v chodbě bohužel povzdech nespraví. 

Kdo to nezažil ví houby, co dokáže vymyslet psí mozek. Jakých odporností se člověk může dočkat v projevech protestu pejska, že se cítí opuštěný a zanedbávaný si v zájmu duševní svěžesti nepřejte vědět.   

Pokud byste chtěli vědět, co se proti tomu dá udělat, čtěte dál: 

Pravděpodobně jen jedno. Musíte psa důrazně pokárat, aby si uvědomil, že jeho počínání nebylo správné. Na fyzické tresty zapomeňte! Soustřeďte se na výcvik! 

V zásadě jde o to, aby byl pes schopen vydržet bez stresu doma sám. Toho se dá docílit,  když budete odcházet z bytu nakrátko a  ihned po návratu pejska pochválíte a odměníte. 

Přesněji řečeno, postarejte se o zavedení určitého rituálu, který psa upozorní na to, že odcházíte, zatímco On musí zůstat v klidu a potichu v pelíšku. Při odchodu dejte pejskovi jeho oblíbenou hračku nebo žvýkací kost. Zkrátka něco, co ho zabaví. 

Svůj úmysl opustit byt můžete podpořit slovy: „Je hodný! Čeká! Páníček se vrátí!“ 

 

Po návratu domů bychom pejskovi měli věnovat zvýšenou pozornost. Pamatujte přitom na to, že odměna hraje v životě psa důležitou roli. Vždy by si měla zachovat punc mimořádnosti.