Psi a děti

Datum:
15.1.2014 23:41
Kategorie:
Psi a děti, Zajímavosti,

 

Naučit děti, jak se mají chovat ke psům, je stejně důležité jako vycvičit psa ke správnému chování vůči dětem. Vysvětlete dětem, že psi nejsou přátelští a že se vždy musí majitele zeptat, zda si psa mohou pohladit. Poučte děti, aby se ke psům prudce nehrnuly, nedráždily je a nekřičely na ně. Nepřenášejte zodpovědnost za výcvik a krmení na děti, pokud nejsou odpovědné a citlivé.

Navazovat vizuální kontakt

Měli byste zajistit, aby dítě bylo ve vizuálním kontaktu spíše s vámi než se psem. Děti jsou menší a mají menší autoritu, proto je riziko, že budou pokousány, postatě větší.

Vzrušení a poslušnost

Cvičte psa, aby si lehl i v situacích, které jej rozrušují- například mezi dětmi hrajícími si s míčem. Protože psi obvykle při hrách chňapnou i koušou, nenechávejte je samotné s malými dětmi.

Představení dětem

Máte-li jistotu, že je nový pes spolehlivý, dovolte mu, aby si ve vaší přítomnosti dítě očichal a prozkoumal.

Bezpečnost především

V přítomnosti batolat byste psovi měli nasazovat náhubek, zejména jde-li o psa, který projevuje silné majetnické sklony, s oblibou pronásleduje pohybující se objekty, není perfektně vycvičen k poslušnosti nebo již někoho ohrožoval či pokousal.

Psí způsoby

Naučte psa, aby nechňapal dětem po jídle. Vycvičte jej, aby si bral potravu pouze tehdy, kdy mu je dovoleno. Pochvalte psa, pokud poslušně sedí, zatímco dítě jí.

Odpovědnost dospělých 

Psa by měli krmit pouze dospělí členové rodiny. Nedovolte dětem, aby si k psovi nosily jídlo.