Psi dodávají člověku energii

Datum:
9.4.2014 09:59

Péče o psa je jasnou známkou toho, čeho jsme schopní a co musíme dělat, chceme-li se o někoho starat.

Psa může milovat každý.Není rozhodující jste-li příslušníkem velké rodiny anebo osamocený člověk Rozhodující je pochopit, co pro psa a jeho páníčka představuje dodržování řádů a pravidel každodennosti vzájemného soužití.

Paní Marcele je dobře osmdesát. Nedostatkem elánu a trudomyslností rozhodně netrpí. Každé ráno vykračuje z domu s úsměvem. „Proč si nepřispíte?“ neptají se jen sousedé z paneláku. „Mám doma kohouta,“ říká paní Marcela. To, že vychází na ranní procházku už před šestou, Bertíkovi za zlé nemá. Rozumějte! Bertík je Tibetský španěl. Se svojí paničkou má očividně mnoho společného. Stejně jako ona je nezávislý, sebevědomý a příjemný společník.

 

„Podle legendy sloužil v Tibetu jako „modlící“ pes cvičený roztáčet modlitební mlýnky,“ zasvěcuje nás paní Marcela. „Je pokladem mého života,“ dodává jedním dechem. „Lepší dárek jsem k pětasedmdesátým narozeninám dostat nemohla,“ oceňuje nejen Bertíkovu společnost, ale též pocit smysluplnosti, který v ní její chlupáč, podobný pekingskému psíkovi vyvolává.

 

„Pečovat o někoho- ať má dvě nebo čtyři nohy, je přirozenou součástí života,“ tvrdí. „Připadáte si užiteční.“