Psi jsou otroci zvyku

Datum:
16.8.2014 09:48

Je pravda, že starého psa novým kouskům nenaučíš? 

Navzdory známému rčení psi neztrácejí schopnost učit se novým věcem. Možná jsou otroci zvyku, ale jejich schopnost naučit se něco nového, je-li to správně podáno věkem určitě omezena není. 

Se psy je to podobné jako s lidmi. Hodně lidí předstírá, že nemůže změnit svoje chování, ale ve skutečnosti prostě nechtějí. Jednoduše nevidí možnost uspokojivého výsledku, protože postrádají dostatek fantazie, aby si sami sebe dokázali představit, jak se radují z nového směru svého života. Každý se může změnit, když si myslí, že je to v jeho zájmu. Musí jen správně pochopit danou situaci. 

Vědci, kteří se zabývali studiem reakcí psů při nácviku nové trasy pro návrat domů z procházky zjistili, že věk psa neměl vliv na rychlost a jakou se novou cestu naučil. 

O tom, že se psi s nimiž se dobře zachází mohou naučit novým způsobům a využít jich, nejlépe vypovídají příběhy psů z útulků, kteří nezakusili, co je to milující domov, a které nikdo neučil základním pravidlům chování. Noví majitelé jim dali šanci naučit se novým způsobům a oni je využívají. 

Patříte-li k nim i vy, podělte se o svoji zkušenost s ostatními.Vaše příběhy posílejte na adresu wikidog@wikidog.cz.