Máte vysoký krevní tlak? Pořiďte si pejska!

Datum:
21.2. 16:45
Autor:
Josef Panocha
Kategorie:
Péče o zdraví,

Všimli jste si kolik je kolem nás mrzutých, uštvaných a nemocných lidí? Co s člověkem udělá měsíční uzávěrka, přesčasy, kontrola finančního úřadu nebo informace, že v lednici možná skladujeme nebezpečná cherry rajčata z Maroka, víte nejlépe sami. Je vůbec něco, co nám „nebrnká“na nervy a co by nás nevytáčelo?  Nemusíte tomu věřit, o něčem bychom věděli. 

Pes zdroj emocionální pohody 

    

Důležitý zdrojem emocionální pohody a klidu jsou psi. Málokdo ovšem ví, že ve skutečnosti ovlivňují i naše tělesné pochody. Když trávíme čas se psem naše tělo funguje lépe. 

Položte si ruku na hrudník a zkuste pocítit tlukot srdce. Teď dejte ruku tam, kde nahmatáte svůj puls. Je důkazem vaší existence, vašeho života. Zdrojem pulsu je srdce, které pracuje bez odpočinku každou vteřinu, po celý den, každý den po celý rok, všechny roky vašeho života. Srdeční choroby hrozí všem. Míra úmrtnosti žen na srdeční chorobu je dokonce 8x vyšší než v případě rakoviny prsu. V Americe, kde se mnoho věcí považuje za nejameričtější je choroba srdce označována jako „americká nemoc“. Při hledání odpovědi na otázku proč, bývá příčina předčasného úmrtí zahalena pláštíkem mnoha tajemství. Jednou z možných příčin je neustálý  stres. Prokázaly to studie vojáků trénovaných v Koreji, kteří měli skvělou fyzickou kondici, nacházeli se na vrcholu svých sil a  přesto zemřeli na srdeční či oběhové selhání . 

Co dokáže přátelská tvář

Kdo má psa potvrdí, že jeho přátelská tvář člověka nikdy nezarmoutí. Na procházce se psem se nám nádherně pročistí hlava. Dokážeme se odreagovat od běžných problémů i starostí. V přítomnosti psa cítíme příliv pozitivní energie. Dostavují  se příjemné pocity, které mohou vést i k tomu, že řešení jinak složitých problémů člověku připadá snaží. 

Než se zauzlujete jako zahradní hadice, kterou se zoufale snažíte zalévat suchou zahradu - pořiďte si psa! Výzkumem vybraných respondentů – adeptů na infarkt myokardu bylo zjištěno, že kontakt se psem snižuje krevní tlak o 6 procent. Fakta, o pravém zdraví, bývají skryta za hradbou omylů a dezinformací. V podobě srdečních chorob za ně často platíme daň nejvyšší.  


Další články