Psí obojek nebo postroj ?

Datum:
6.1.2019 23:27
Autor:
Robert Panocha

Obojek je důležitá součást výbavy každého psa.“ 

„Psí obojek nebo postroj?“ Klade si otázku nejeden majitel psa. Vzhledem k tomu, že člověk psí obojek na krku nenosí většinou se nezaobírá tím, co zvíře „obdařené“ nepohodlným či nevhodným obojkem vytrpí? Na aktuální téma jsme se podívali zblízka. 

 Psí obojek nebo postroj ?

Todie Toast

Co vytrpí pes i jeho majitel kvůli špatnému obojku si uvědomil Bri Fischer, majitel Francouzského buldočka. Sehnat pohodlný, bezpečný a přitom elegantní obojek hodný roztomilosti jeho Todie se nedařilo.

Pokaždé, když jsem našel límec dostatečně velký pro mého Todie Francouzka, toast, to bylo příliš široké a vypadalo jako nepohodlný krční límec! Tak jsem vytvořil límce, aby byly dostatečně tenké pro robustní krk Bulldogs. Je vyroben z odolného nylonu přesto poddajným a stuha lemování d-kroužek a pevně aretací s bočním uvolněním spony.“

Jednoduše řečeno: Bri Fischer se nevzdal. Na potřebách obojků, které psům padnou založil i svoje podnikání. Obchod Bri Fischera má příznačné jméno Todie Toast.

Potřebujete vlastní velikost obojku pro vašeho psa? Podejte mi zprávu a já to udělám!“tvrdí na svých webových stránkách. K sortimentu stylových obojků dnes samozřejmě nabízí i vodítka pro psy Dapper. 

Problém citlivého krku

Obojek je důležitá součást výbavy každého psa. Mnoho psů má citlivý krk. I sebelepší obojek jim vadí. Trápí-li tento problém vašeho psa elegantní obojek to nespraví. Svého psa můžete mít pod kontrolou v dobrém postroji. Psích postrojů je na trhu celá řada. Při výběru postrojů se určitě vyplatí nepřemýšlet pouze o barvě ladící se srstí zvířete. Příkladně to dokazují i postroje SportHarness od značky PatentoPet, které jsou k dostání v kvalitě Sport a Jockey. Postroje z odolných materiálů mají i nezbytné reflexní prvky.

Praktičnost postroje musí korespondovat s vodítkem. Na vodítku musí být pes z bezpečnostních důvodů na procházce i při výcviku. Unikátní postroje SportHarness s integrovaným krátkým vodítkem, které lze vytáhnout během několika vteřin s mobilitou majitele psa počítají.     

 Psí obojek nebo postroj ? 

Čemu dáte při výběru nezbytné výstroje svého miláčka přednost je pouze na Vás. Cenově dostupných produktů nejen v kamenných obchodech je dostatek. Inspirovat Vás konečně mohou i fotografie spokojených psů.