Psi si neradi hrají sami

Datum:
2.11.2014 14:15

Vřelé pouto ke smečce mají psi od přírody v genech. Není psa, který by nemiloval „týmovou práci“. 

Že se váš pes umí zabavit sám? Nevěřte tomu! Osamělá hra

v podobě chytání vlastního ocasu, prohrabování odpadků, hrabání děr, okusování kostí, bot nebo dveří psa dříve, či později přestane bavit. Je nudná! 

Psi si neradi hrají sami 

Nezapomínejte, že prapředek psa je vlk. Vlci žijí ve smečkách, kde panuje dělba práce. Vlčí rodina proto funguje jako dobře organizovaná skupina, v níž je každému jasné, kde je jeho místo. Otec a starší vlci chodí lovit. Matka pečuje o mláďata a ostatní fungují jako „chůvy“ pro dorost. Tvrdé boje o pozici ve smečce se objevují jen u vlků v zajetí. Mezi divokými zvířaty se totiž každý prezentuje vůči suverénnímu vůdci smečky z té nejlepší stránky. Ideální předpoklad pro  vzájemnou radost ze společné hry a oboustrannou  spokojenost. 

Společná hra upevňuje vřelé pouto ke smečce bez ohledu na to, zda jde o smečku vlčí nebo smíšenou. Psi jsou na ni vysazení.. Ať si to uvědomujeme nebo ne, pes nás považuje za svoji smečku. Společnou hru s námi zákonitě považuje za upevňování vazby ke svojí lidské rodině.    

 

I když lidé a psi hovoří rozdílnými jazyky na společné hře se shodnou vždycky bez ohledu na to, zda pochází z Horní Dolní nebo opačného konce Evropy.