Psí sirotci k adopci

Datum:
27.4.2014 19:35

Do psích útulkůse nedostávají pouze zatoulaní psi…

 

Najde-li se opuštěný nebo ztracený pes nastává problém, co s ním? Naštěstí pro psy dobří lidé ještě nevymřeli. Pokud se psa dočasně neujmou sami, udělají vše proto, aby se dostal do útulku.

 

 

Dobrý lidský skutek

Dobří spoluobčané nejsou k osudu zvířat lhostejní. O nalezení psa zpravidla uvědomí příslušný místní úřad, městskou nebo státní policii. Ti, kteří jsou ochotni se o psa, než se najde majitel postarat si zaslouží potlesk. Lidem tohoto druhu nebývá bez nároku na odměnu, zatěžko postarat se o zveřejnění zprávy, o nálezu psa i ve sdělovacích prostředcích. I když se říká, že „dobrý skutek“ bývá po zásluze potrestán v tomto případě to zajisté neplatí.

 

Zákonná možnost existuje

Na podnět občanů je možné proti nezodpovědnému majiteli psa i zakročit. Třebaže se u nás takové případy vyskytují zřídka týraného psa je možné majiteli odebrat. Nejen ze zpráv na Nově je patrné, že se tak stává v krajních případech, kdy jde zvířeti o holý život. Je to dáno i tím, že v zahraničí mají organizace ochránců zvířat daleko větší vliv a pravomoci než u nás. Mohou tak snáze prosadit i odebrání zvířete, s nímž majitel špatně zachází i když přímo nejde o křiklavé týrání.

 

Psi k adopci na našich stránkách

Osud psích sirotků různý plemen, vlastností a schopností být dobrými společníky člověka nám rozhodně není lhostejný. Nevěříte? Otevřete si naší aktuální rubriku: „Psi k adopci“!

 

 

Co si od toho slibujeme? Že se nám s vašim přispěním či pomocí   podaří pro „psí sirotky“ z útulků najít nový domov. Koho tím chceme oslovit? Dobré lidi, budoucí starostlivé páníčky, kterým čtyřnohý přítel nepřestane být za péči a lásku vděčný. Kdoví? Třeba jste to právě Vy!