Psí teritorium balkon

Datum:
29.4.2015 21:11

V městských bytech je pro psy málo místa… 

Život se psem nemusí vždycky přinášet jen radost. Něco

o tom vědí lidé žijící v malých městských bytech. Psím teritoriem se tak nezřídka stávají panelákové balkony a lodžie. 

Oddělení od rodiny

Být psem ubytovaným na balkoně terno není. A nejen proto, že zde nemá potřebný klid. Většina balkonů a lodžií bývá obrácena k východu nebo na jih. Zvíře tak musí čelit nejen výkyvům teplot, ale i větru, prachu a jiným negativním vlivům, které mu nesvědčí. Omezený prostor balkonu s oddělením od rodiny se nepodepisuje jen na psychice psa přirozeně reagujícího na podněty zvenčí. Štěkot psa může přirozeně obtěžovat i sousedy. 

 Psí teritorium balkon 

Balkon jako dočasné útočiště

Proti dočasnému umístění psa na balkoně nelze nic namítat. Za předpokladu, že tak činíte pokud jste doma, a kdy se nemůžete zvířeti věnovat. Pobyt na balkoně může být pro psa i vítané zpestření. Bezpečnému, krátkodobému pobývání musí odpovídat zábradlí, které je zapotřebí zajistit tak, aby jím zvířeti nepropadávaly hračky a vyloučila se možnost jeho k pádu. Pamatovat je dobré i na to, aby pes neležel na holém betonu či dlaždicích. Bude-li zvíře setrvávat na balkoně déle než hodinu musí mít k dispozici vodu. Chcete-li psa zabavit dejte mu kost na žvýkání. Krmit psa na balkoně vhodné není. Potrava může přilákat nežádoucí hmyz. 

Balkon procházku nenahradí

Je více než pravděpodobné, že psi vykázaní z bytu na balkon, nemají-li vyhnutí, prostor znečistí svými výkaly. Že jde o stav krajně nežádoucí je na bíledni. Pobyt zvířete na balkoně pravidelné venčení nahradit nemůže. Každý  pes se potřebuje dostatečně vyběhat! 

Zabiják stres v jiné masce

Jak působí stres na člověka slyšíme ze všech stran. V jiné masce se stres nevyhýbá ani domácím mazlíčkům. Ukazatelem stresu mohou být střevní potíže, častá nemocnost, podrážděnost a kdoví co ještě. Vžijte se nyní do role psa ubytovaného na balkoně. Zákonitě je vzrušen tím, co z balkonu vidí a slyší. Pokud se pes nemůže přiměřeně pohybovat, může docházet ke stresu, který si začne vybírat svoji daň.