Psi v roli nadšeného obecenstva

Datum:
31.3.2015 17:30

Pejskaři probírají problémy a osobní věci se svým psem. 

Nemáte se komu svěřit? Stydíte se své osobní věci probírat s kolegy? Neumíte si předem zformulovat myšlenky, než se o ně podělíte na veřejném zasedání obecního zastupitelstva? Zbystřete! 

Pes nejen jako vrba

Máte-li psa máte možná víc, než si myslíte. Pes umí zachovat tajemství. Nedívá se na hodinky. Neříká: „Tohle od tebe nechci slyšet.“ Otráveně nezívá, ale ani netleská.

Psi v roli nadšeného obecenstva

Pes je někdo s kým jste se sblížili. Nebude vás přerušovat skákáním do řeči. Bude vám oddaně naslouchat bez ohledu na to, jaké téma zvolíte. 

Psi nabízejí člověku bezpečný prostor, kde může bez obav vyjádřit svoje pocity, i problémy, které ho trápí s vědomím, že je nebudou ventilovat dál. 

Pes za všech okolností usiluje o vaši přízeň, ale také pozornost. Zaujmout ho může být užitečné i pro vás. Lepšího posluchače pro svoje sebevyjádření těžko najdete. 

Se psem odpadá i nácvik proslovu před zrcadlem na který je těžké se soustředit, když řečník mluví sám na sebe.   

Pes vás bez kritických poznámek přesvědčí, že stručnost a věcnost nemá chybu. Ukáže vám, že pravé sebevyjádření je bezpečné. 

A výsledek? Se psem se můžete naučit, jak si připravit a rozvrhnout to, co chcete sdělit. Cvičit techniku smysluplné komunikace dříve, než ji bude potřebovat, což vám dodá pocit klidu, ale také umožní své komunikační dovednosti propracovat.