Radost z pohybu má každý pes

Datum:
2.12.2014 12:10

Každá sportovní aktivita se pro každého psa nehodí. 

Máte doma jorkšírka? V tom případě byste mohli vyprávět, jakou ohromnou radost mu přináší házení míčku. Hra, která rozkošného, hyperaktivního drobečka na rozdíl od vašich návštěv hned tak neomrzí. 

Ohromnou radost z pohybu má každý pes. Zvláště u malých psů bychom, ale neměli jejich zdánlivě neutuchající energii a výdrž v žádném případě přeceňovat. 

Zejména novopečení pejskaři, majitelé malých psů by měli vzít v potaz  pravidlo, že na každý měsíc života štěněte se počítá pět minut chůze. Kdo chce se svým mazlíčkem mezi vánočními svátky vyrazit  třeba na Milešovku měl by si Ježíškovi napsat, o speciální batoh nebo klokanku v nichž může malého psa pohodlně nosit. 

Je rozhodně dobré vědět, že těžcí psi malého vzrůstu by neměli hodně skákat. Trpí tím jejich klouby. 

Trpasličí pudlík, papilon anebo Jak Russel teriér, kteří jsou obdařeni všestranným sportovním nadáním mohou mít při nevhodných sportovních aktivitách problémy s meziobratlovými ploténkami. 

Stručně řečeno: Ani ten nejzdatnější a nejobratnější psí „péráček“  by neměl skákat  výše než má lokty- i když to s přehledem dokáže! 

Radost z pohybu má každý pes

 

Ohleduplnost v obraze sportovních aktivit  je na místě i v případě pejsků s krátkými čumáčky. Pekingský palácový psík stejně jako například mops - mohou při nadměrné zátěži iklinovat  k dýchavičnosti, a  proto by neměli být nikdy přetěžováni. 

Upírat malým psům radost z pohybu by bylo absurdní. Chcete s ním jezdit na skateboardu? Jasně, že to jde za předpokladu, že budete brát zřetel a ohled na jeho schopnosti. 

Dřív než se rozhodnete se svým psem aktivně sportovat nechte ho prohlédnout veterinářem, ať máte jistotu, že jeho srdce, krevní oběh, klouby a páteř zátěž zvládnou.