Řasy na psí neduhy

Datum:
17.2.2015 12:32

Pozitivní účinky chlorely a spiruliny pro organismus psa. 

Sladkovodní řasa chlorela je považována za „policii“ organismu. Pátrá v těle psa po těžkých kovech, které se usazují ve vazivu, a přes střeva je z organismu vyloučí. 

Chlorela patří ke skupině zelených řas. Používá se k vyplavení těžkých kovů, ale také k odvádění pesticidů a

insekticidů z těla. Podporuje funkci jater, vyhání ze střev kvasinky a podporuje hojení ran. 

Významným pomocníkem pro zdravý organismus psa je rovněž mikrořasa spirulina s mimořádně vysokým podílem hodnotných  esenciálních aminokyselin, aniž by vykazovala vedlejší účinky, známé jako důsledek přebytku bílkovin. ( Z  přebytku bílkovin ve výživě u psů často dochází k nerovnováze mezi kyselostí a zásaditostí to znamená překyselení organismu.) 

Spirulina, třebaže má vysoký podíl bílkovin překyselení nezpůsobuje. Pozitivně se podílí na normalizaci zažívání.

Obsažené bílkoviny jsou potřebné pro výstavbu buněk, tvorbu hormonů, enzymů a protilátek. Spirulina navíc obsahuje aminokyseliny arginin a histidin, nezbytné pro růst štěňat. Je proto vhodná jako podpora již ve fázi růstu.

Spirulina brzdí viry a posiluje orgány pro zdravý a dobře dobře fungující imunitní systém psa. 

Sečteno, podtrženo: Chlorela detoxikuje organismus. Má pozitivní účinek na zdraví psů, jak po tělesné, tak psychické stránce. Spirulina posiluje imunitní systém a tělesnou vitalitu zvířete. Má pozitivní vliv na krvetvorbu. Podporuje zdravou střevní flóru, ničí škodlivé hnilobné bakterie, a posiluje imunitní systém v prevenci před rakovinou.