Rostlinné esence pomáhají i psům

Datum:
9.9.2015 14:51

Rostlinné preparáty mohou zvířeti pomoci od utrpení. 

Bez kortizonů, antibiotik a injekcí se veterinární medicína

neobejde. O efektu uznávané, praktikované léčby, potažmo vedlejších účincích léčiv se obecně mlčí. 

K alternativní léčbě behaviorálních a fyzických problémů našich psích kamarádů se veterinární lékaři obvykle  nepřiklání. Důvody rozebírat nebudeme. Má-li zvířecí doktor zájem použít k léčbě rostlinné přípravky cestu k informacím si najde. 

Rostlinné esence pomáhají i psům

Co na to řekne váš doktor? 

Zředěné extrakty květin a pupenů stromů se aplikují  zejména na mentální stavy, psychologické zlepšení, což  také přináší zlepšení fyzického stavu zvířete. 

Ví, příkladně váš doktor, že třicet osm rostlinných esencí, které objevil dr. Edward Bach je srovnatelných s jakoukoliv jinou léčbou? Škoda! Prozraďte mu, že mají mírný účinek a nemohou způsobit problémy, ani když se jimi pacient „předávkuje“! 

Třeba by ho také mohlo zajímat, že rostlinné preparáty objevené doktorem Bachem jsou  vhodné i na léčbu stavů, jenž se objevují krátce po traumatickém nebo nepříjemném zážitku psa. 

V čem tkví úspěch holistických terapií?

Přístupy k léčení, které mohou zvířatům pomoci od utrpení mohou být různé. 

Není tajemství, že rostlinné esence mohou zvládnout i symptomy s nimiž si neporadila předchozí léčba  kortizony, antibiotiky, či jinými chemickými preparáty.  

V zájmu rozšiřování obzorů je určitě dobré vědět, že taková možnost léčby existuje. 

Úspěch holistických terapií záleží na vědomostech dovednostech léčitele, síle a vůli pacienta, na míře podpory prostředí, vhodném výběru metody a v neposlední řadě spolupráci majitele zvířete.