Sacharidy v potravě našeho psa

Datum:
19.5.2014 13:35

V potravě psa nesmí chybět obilné výrobky. 

Co obsahuje sacharidy? Především kukuřice, pšenice, oves a rýže. Zdrojem sacharidů jsou těstoviny a chleba .Potřebné sacharidy poskytují i luštěniny a sója. 

Obiloviny

Do potravy psa  je vhodný šrot, vločky a rýže, které musíme kvůli lepší stravitelnosti uvařit. Především oves je zdrojem hodnotných mastných kyselin. Ovesné vločky je dobré vařit v mléce, pokud to pes snese nebo je v mléce namočit. Potravu psa můžeme doplňovat těstovinami a chlebem, nejlépe celozrnnými kvůli obsahu potřebných balastních látek. Výhradně těstovinami a chlebem se krmit nedoporučuje. Jde o příkrmy, kterými doplňujeme bílkoviny. Chleba používáme pouze starší. Čerstvý chleba je pro psy špatně stravitelný. 

Luštěniny

 

Obsahují větší množství proteinů než obiloviny. V potravě psa by luštěniny neměly tvořit více než 10% porce. Vařené luštěniny (hrách a fazole) je dobré před podáváním nahrubo rozmačkat, aby byly lépe stravitelné. Kvalitnější bílkoviny s více tuky obsahuje sója. Bývá obsažena v řadě komerčních krmiv. Sojové boby jsou pro psa stravitelnější ve formě vloček. Jednostranné používání může vést u psů k průjmu.


Další články