Snad to náš pes rozdýchá?

Datum:
14.4.2014 15:57

Co by měl člověk vědět, než psovi nasadí antiparazitální obojek.

Svědomití majitelé psů neponechávají nic náhodě. Obstarat zvířeti  antiparazitální obojek, který ho ochrání před napadnutím klíšťat a blech je to nejmenší. Zodpovědný páníček shání informace, zda se prostředek, který kupuje nemůže nějak podepsat na zdraví jeho miláčka. Jak se můžete přesvědčit, vše podstatné a důležité najdeme v příbalové informaci. Nevěříte? Čtěte s námi!

 Léková forma - obojek

Způsob a cesta podáníPřed použitím čtěte příbalovou informaci

Ochranná lhůtaNení určeno pro potravinová zvířata

Zvláštní upozornění: Přípravek může dráždit kůži, sliznice a alergizovat

Zvláštní podmínky pro uchováníUchovávejte při teplotě do 25 stupňů  

Zvláštní opatření pro zneškodnění nepoužitých přípravků nebo odpaduPřípravek nesmí kontaminovat vodní toky, protože může být nebezpečný pro ryby a další vodní organismy. Toxický pro včely. Všechen nepoužitý veterinární léčivý přípravek nebo odpad, který pochází z tohoto přípravku, musí být likvidován podle místních právních předpisů.

Pouze pro zvířata

Vyhrazený veterinární léčivý přípravek.

Uchovávat mimo dosah dětí

Jméno a adresa držitele rozhodnutí o registraci( adresa distributora)

Registrační číslo: 99/020/09 -C

 

Trefa do černého ve slovenské verzi

Popis vet. prípravku- Žltý plastový obojok

Veterinární kosmetický prípravok. Kategória zvierat veľké psy.

Charakteristika- obojok proti blchám a kliešťom účinný 7 mesiacov. Obojok má zviera nosiť nepretržite,účinkuje stále, keď je zviera v pohybe aj v pokoji.

Upozornenie- Zvierata s obojkom nesmú priísť do styku s malými deťmi. Po každom dotyku so zvieraťom je potrebné dokladně si umyť ruky. Liek je toxický pre včely a ryby. Nesmie se používat v blízkosti potravinových zvierat. Nepripínať na krk při poškození kože, v rekonvalescenci a v chorobe. Po použité obojky musia byť zneškodnené na zvláś vyhraněných miestach. Po pripnutí na krk zvierata sa može vyskytnuť mierné svrbenie. Vo vyjímočných prípadov sa po čas nosenia, možu vyskytnút prípady, kedy sa kliešťe prichytia, ale nesajú krv a naneskór do 3 dní odpadnú.

Čas použitelnosti: 60 mesiacov

Rozhodnutie č.  038/K/03- S

Výrobca: (název výrobce)

 

Podnětné čtení, nemyslíte? Úsměvné za předpokladu, že nepřemýšlíme o tom, co se z příbalové informace dozvídáme. Že by žlutý plastový obojek nezabíral, vylučuje složení s uvedeným obsahem léčivých látek. Propoxurum a flumethrinum v obojku. Všetečnou otázkou zůstává, zda to pes, kterému se klíšťata a blechy začnou vyhýbat na hony, rozdýchá bez následků na zdraví?