Štastný psí vozíčkář TurboRoo.

Datum:
22.6.2015 15:19

Potřeba finanční pomoci pro zdravotně postižené štěně nezůstala bez odezvy.    

Rychlá fakta: Roztomilý, světově nejmenší pes Chihuahua pochází z Mexika. Plemeno otužilého, temperamentního mazlíčka je vhodné i pro tu nejmenší domácnost. Čivava je vynikající hlídač. Pes, který je neustále ve střehu. Dožívá se překvapivě vysokého věku 14-18 let. 

TurboRoo

Jakým bojovníkem může být miniaturní čivava názorně předvádí TurboRoo z Indianapolis. Měl smůlu. Přišel na svět bez předních nožiček.  Jeho chovatel se ho vzdal, neboť věděl, že bude potřebovat zvláštní pomoc, kterou mu nemůže poskytnout. Štěňátka s handicapem se ujala veterinární klinika, která  pro něj okamžitě zřídila fond na fundraising stránkách You Caring.com. Na speciální invalidní vozík vhodný pro velikost a potřeby TurboRoo bylo nutné získat 600 dolarů. TurboRoo se do té doby musel spokojit s provizorním vozíkem složeným ze součástí starých, dětských hraček. Fotografie postižené čivavy zaplavily internet. Podpora veřejnosti byla ohromující.  

High-tech řešení pro neštastné situace

3 D tisk je už  všude. Návrháři ho využívají pro součástky

autodílů, v protetice, ale třeba i vstřikovače paliva pro rakety. Když se o situaci TurboRoo dozvěděl strojní inženýr Mark Deadrick rozhodl se vytvořit sofistikované zařízení, které by invalidnímu štěněti umožnilo pohyb. Výroba objektu z počítačového modelu konstruovaná robotem na sebe nenechala dlouho čekat. Pro TurboRoo byly sestrojeny hned tři verze pomůcky, díky které se může volně pohybovat.    

Je potěšitelné slyšet příběh , kdy komunita daruje pro psa peníze, aby mohl mít šťastný život, a někdo jiný neváhá využít své tvůrčí schopnosti, aby potřebnou pomoc naplnil. 

Pokud bude chtít sledovat dobrodružství TurboRoo na Twitteru jeho Rukojeť je Roo Turbo.  

zdroj: www.dogchanel.com/ dog-news2014/08/ disabled chihushua-puppy