Ťapka, Terezka, Danouš... Jak vybrat jméno?

Datum:
26.10.2014 18:42

Chystáte se pořídit psa? A nevíte, jaké jméno by pro něho bylo nejlepší? Pak se vám pokusíme dát několik rad, jak vybrat to správné. Takové, aby se líbilo vám a pes si na něj dobře zvykl.

 

*Jestliže jste si koupili štěně s průkazem původu, bude mít v očkovacím průkazu uvedené chovné jméno. Jak určitě víte, jména ,,papírových“ štěňat se dávají abecedně podle toho, o kolikátý vrh se jedná. Takové jméno vám může usnadnit rozhodování, ať už se vám líbí jméno tak, jak je, nebo si ho zkrátíte.

*Při výběru se můžete inspirovat v kalendáři. A to dnes už nejen lidském. Ostatně řadu jmen máme i v psí knize na serveru wikidog.cz. Tak se podívejte.

Ťapka, Terezka, Danous... Jak vybrat jméno pro psa?

*Jméno psa vybírejte vždy podle vzhledu a velikosti. Zdrobněliny jsou vhodnější spíše pro malé a menší rasy. Zvláštně pak bude působit třeba i to, pokud černého psa pojmenujete Bělouši.

*Jméno psa by také mělo být dobře vyslovitelné pro všechny členy domácnosti. Zvlášť malé děti ocení, pokud jméno bude krátké. Snadněji si jej zapamatuje i váš pes, než když na něj budete volat Karle Veliký Obře Třetí…

*Děti také ocení, pokud nového člena rodiny budou moci pojmenovat po svém pohádkovém hrdinovi nebo hrdince. Nechte je, ale nezapomínejte přitom, že psa si nepořizujete jen na jeden rok, než objeví nové hrdiny.  

*Na jméno pro psa by se navíc měli shodnout všichni členové domácnosti.