Úskalí proutěných pelíšků

Datum:
3.11.2014 16:01

Široký sortiment nabídky proutěného programu nejrůznějších  tvarů košů, postýlek a boudiček se těší nejen oblibě majitelů psů.

Z proutěného pelíšku,  který dobře vypadá a zapadá do interiéru bývá nadšený i pes. Může ho okusovat! To, jak správně tušíte dobré není, protože může úlomky snadno spolknout. 

Vadám na kráse pelíšků z přírodního materiálu, lze vytknout, že jsou z pohledu údržby nepraktické, což člověk zjistí dodatečně. Rozumějte! Proutí se čistí mnohem hůř, než hladké dřevo anebo plast. O luxusních košících s napevno čalouněnými polštáři a záclonkami to platí dvakrát. Jejich čištění je docela zajímavou disciplínou.

I když na proutěný program zřejmě nedáte dopustit, neztrácejte ze zřetele, že i ten nejlépe opečovávaný psí mazlík líná, a z procházky si může v srsti přinést nejen nečistoty, ale i nějakou potvůrku v podobě parazita, kterému se ve štěrbinách proutí a záhybech látky báječně daří.

Proutěný košík může vyhovovat, pokud bude vyložen měkkou pokrývkou, kterou je možné kdykoliv snadno vyprat. 

V rámci obecných zásad by mělo platit, že pes žijící v bytě ke svému odpočinku potřebuje pohodlné a čisté lože. Spát by měl na vyvýšeném místě alespoň 10 cm nad zemí. Pro menší plemena je praktické přenosné skládací lůžko.