Veterinář vypráví (díl 3)

Datum:
19.6.2014 16:08

Veterinární lékař není prospěšný jen kamenné ordinaci. 

Pacientů veterinární ordinací přibývá. Podprahový tlak na ordinující lékaře roste. Co vlastně Miloše Havelku přimělo  vydat se jinou cestou, a nabídnout odlišný model veterinární péče? 

Rodinný lékař

„Model rodinného lékaře ve vyspělých zemích funguje běžně. Výhody, které to přináší zvířecím pacientům a jejich majitelům jsou nesporné. Rodinný lékař zná dokonale vás i vaše zvíře. Péče která probíhá v domácím prostředí zvíře nezatěžuje stresem. Péči, která vyžaduje zázemí provádíme ve veterinární ordinaci, kam si pacienta odvezeme a po zákroku vrátíme domů majiteli. Není-li v silách lékaře zvládnout stav psa, referujeme ho na pracoviště v daném oboru.“ Nastiňuje praktický postup rodinný lékař Miloš Havelka s působností v Praze a  části Středočeského kraje. 

Transport, čekání, cizí prostředí     

Jak působí na nemocného psa transport, čekání a nakonec i cizí prostředí veterinárního zařízení víme dobře. Co nevíme?

„Doma se zvířata chovají přirozeně. Minimalizují se faktory, které mohou nemoc zhoršit. Při transportu zvířete do veterinární ordinace a nakonec i v průběhu čekání na vyšetření v cizím prostředí může dojít k zastření některých příznaků onemocnění. V domácím prostředí, kde zvíře není jedním z mnoha, může lékař lépe posoudit onemocnění z více hledisek, což je v obraze  celkové komplexní péče o psa pozitivum,“ vysvětluje  Miloš Havelka a dodává: „Uvědomte si, že v čekárnách veterinární ordinací se setkávají zdravá a nemocná zvířata. Riziko přenosu infekcenelze vyloučit. Pacient ošetřovaný v domácím prostředí nemoc po okolí nešíří,“ argumentuje fakty.    

Nervy čas a peníze

Model poskytovaných služeb veterinární péče prostřednictvím rodinného lékaře získává na oblibě. Pro koho tuto péči zajišťujete? „Zajišťuji veterinární péči pro psy, kočky, drobné hlodavce a plazy.“  Individuální přístup určitě nebude  zadarmo?  „Vy víte  o službách, které jsou zadarmo? Sem s nimi!“ směje se. „Když se podíváte na náš ceník za výkony na www.vemap.cz  přestanete se na rodinného lékaře dívat přes černé brýle a nebudete se tvářit jako škarohlíd,“ uzemní srovnáním cen, vynaloženého času a v neposlední řadě i nervů  při návštěvě veterinární ordinace  Miloš Havelka.  

 

Máte-li chuť dozvědět se o zákulisí jeho práce víc, nenechte si ujít další kapitolu rubriky „Veterinář vypráví“.  


Další články