Výzkumný projekt „Zlatí retrívři“

Datum:
22.6.2015 15:00

Američtí veterináři usilovně pátrají po příčině rakoviny u zlatých retrívrů. 

Zdravotní studie nadace Morris Animal je první svého druhu druhu na světě. Do výzkumného projektu, který si klade za cíl lépe porozumět psímu onemocnění byl v březnu zapsán další pes. Zlatý retrívr  s pořadovým číslem tři tisíce jménem Chloe. 

„Jsme mimořádně vděčni tisícům majitelů psů, kteří zapsali svoje psy do této studie, ale také mnoha veterinářům, kteří jsou v přední linii a pomáhají nám shromažďovat data,“ řekl novinářům Dr.David Haworth, prezident a výkonný ředitel nadace Morris Animal. 

Výzkumný projekt „Zlatí retrívři“

Meredith Walters z Ridersire, majitel štěněte Chloe svoje rozhodnutí osvětlil tím, že jeho zlatý retrívr Amber zemřel na rakovinu a Cushingonovu chorobu. „Doufám, že zdravotní studie odhalí data, která povedou k informacím, proč jsou zlatí retríři tak náchylní na vznik rakoviny. Zápisem Chloe do výzkumného projektu bych chtěl hmatatelným způsobem uctít památku Amber, a pomoci odhalit potenciální příčiny, které stojí za neuvěřitelným počtem zlatých retrívrů, jimž je každý rok diagnostikována rakovina,“ prohlásil Walters. 

Zlatý retrívr Lifetime Studium je největší z více  než  2300

studií, které nezisková nadace Moriss Animal financovala od svého založení v roce 1948. 

Studii je možné uskutečnit díky aktivní účasti majitelů psů, veterinářů a sponzorů,“ potvrdil Haworth.Bude poskytovat odhalení, o rizikových faktorech, korelaci

onemocnění a možných causationc, stejně jako nás vedou k nové oblasti vědeckého bádání jiné studie, jak ve veterinární tak i humánní medicíně. 

Tým Colorado State University vedený veterinářem a řešitelem Dr. Rod Strana doufá, že výsledky studie budou přínosem pro všechna plemena psů. Pečlivě přitom budou zdokumentovány faktory jako životní prostředí, výživa, cvičení, chování, a genetika tří tisíc účastníků zapojených do tohoto jedinečného výzkumného projektu.

 Zdroj: dogchanel.com