Žádoucí psí hygiena.

Datum:
21.7.2014 09:48

Žít v bytě se psem vyžaduje určitá praktická hygienická opatření. 

Uvažovali jste o tom, co vás čeká za radosti až si přinesete domů svého rozkošného mazlíčka? Kdo to zažil mohl by vyprávět, co práce dá jen úklid loužiček a výkalů. Řešení je přitom velmi snadné. Stačí si pořídit psí toaletu. 

Neocenitelný pomocník

Psí toaleta je neocenitelný pomocník k udržení hygieny a čistoty bytu. V podstatě jde o korpus omyvatelné vany z umělé hmoty zabezpečující dostatečnou ochranu proti pronikaní vlhkosti. Součástí vany je protiskluzová, vodu nepropouštějící podložka rovněž z umělé hmoty. Vlastní hygienu zajišťují vložky, které se vyměňují po každém použití toalety, aby se pes pro vykonání svojí potřeby cítil dobře. 

Ve fázi „zabydlování“ štěněte v bytě se doporučuje  jeho toaletu  umísťovat blízko vchodových dveří, dokud pes nebude stát u dveří pokaždé, když bude chtít udělat potřebu. Psí toaleta rozhodně není zbytečný přepych. Uchovat si čistý byt není přece pouze v zájmu našeho zdraví. 

Psí pleny

V průběhu psího života ovšem vznikají i problémy, které vyžadují použití hygienických pomůcek v podobě psích plenek. Že i psi mohou trpět inkontinencí není tajemství. Na vině bývají zdravotní problémy zaviněné onemocněním pohybového aparátu, prostaty apod. I ti nejčistotečnější psi přitom mohou znečistit  svůj pelíšek, ale i prostory, kde se pohybují, což příjemné rozhodně není. Okamžitou pomoc představují jednorázové psí pleny. Psům se oblékají podobně jako plenkové kalhotky pro mimina či botalota. Svoje opodstatnění mají i při hárání fen. S psími mazlíčky se díky plenám, tak v klidu můžeme  pohybovat i na veřejnosti.