Zaostřeno na herbologii
Divoká zvířata v přírodě dobře vědí, co jim pomáhá...
Nedivte se! Síla bylin spočívá v jejich unikátním složení a kvalitách přírodních látek. V lidovém léčitelství se byliny používaly a používají i při léčení nemocí psů. Zprávy o dobrých výsledcích při ochraně psů proti parazitům, blechám, léčbě kožních potíží, prašiviny, psinky, ledvinových a jaterních problémů, artritidy, anemie, cukrovky, šedých zákalů, střevních potížích, nebo poruch srdce nepřináší ve svých publikacích jen herboložka Juliette de Bairacli- Levyová.
O tom, že byliny podporují ozdravný proces není žádná. V porovnání s farmaceutickými preparáty působí pomaleji, ale hlouběji. Pomáhají tělu, aby se očistilo a detoxikovalo. Postarají se tak o problémy, které způsobují symptomy. Dokáží stimulovat fyziologické procesy, jako je vyměšování. Pozitivně působit na tkáně specifických částí těla i celého organismu zvířete. V přírodním složení obsahují i cenné vitamíny, minerály a jiné prospěšné živiny. Bylinková medicína dobře působí ve spojení s neuropatií, chiropraxí, akupunkturou nebo čínskou medicínou. Zlepšení zdravotního stavu zvíře můžeme docílit i přírodní stravou. Nepříjemné projevy artridy, tak může příkladně zmírnit přidávání syrové strouhané zeleniny, zejména mrkve, celeru a červené řepy do potravy. Od věci není poznamenat, že u psů krmených přírodní stravou rapidně klesá počet blech a jiných parazitů.
Bleší kletbu může zažehnat „protibleší“ program. Blechy, jak známo nesnáší česnek a pivovarské kvasnice, které přidáváme do potravy zvířete.
Jako odpuzovač blech je Juliete de Bairacli – Levy doporučováno pleťové tonikum z citronu.
Pleťové tonikum: Připravíme z 1 citronu, včetně kůry přelitého půl litrem vroucí vody. Tonikum se nechá do druhého dne louhovat. Houbičkou se nanáší na kůži zvířete. Používá se denně i na těžké kožní obtíže. .
Bylinkový pudr: Proti blechám se rovněž osvědčil pudr připravený z usušených bylinek- eukalyptu, rozmarýnu, fenyklu, pelyňku a routy vonné. Sušené byliny po jednom dílu rozdrtíme v hmoždíři na prášek. Vzniklou směs dáme do nádobky se sypátkem. Pudr aplikujeme do kožichu ke kořínkům chlupů. Při silném zamoření blechami pudr použijeme několikrát týdně. Po zapudrování jděte psa vyvenčit. Naštvané blechy mají tendenci kožich opustit a přemístit se jinam.