Znalec psí duše

Datum:
31.10.2015 20:28

Přístup k výchově psa za nás nikdo nevyřeší. 

Psi jsou pro většinu z nás zdrojem štěstí. Psi přece dotvářejí naši identitu a  umí dát najevo, že o nás někdo opravdu stojí. Možná řeknete, že být znalcem psí duše není žádná věda. Kdyby tomu tak bylo, nepraskaly by ve švech psí útulky. Co vedlo majitele k ukončení vztahu se od opuštěných chlupáčů nedozvíte. Jedním důvodů, proč se člověk nevybíravým způsobem zbaví psa bývá i problém související s nezvládnutím výchovy.

Znalec psí duše  

Zaříkávač psů

O změnu přístupu k výchově v zájmu psů i lidí hlasitě usiluje César Millan. Člověk, považovaný v Americe za „Znalce psích duší“. K myšlence, že jednou bude nejlepším cvičitelem psů na světě se César upnul už jako kluk ve třinácti letech. Abyste rozuměli, vyrůstal na farmě svého dědečka, kde psi pomáhali lidem při práci. Podle Césara dělali vše, co se od nich očekávalo. Vůdcem smečky byl Césarův klidný a sebevědomý dědeček. Jeho chování se ostatně  promítlo v základech Césarovy filozofie výcviku psů.  

Americký fenomén

Jméno César Millan nabírá na zvuku nejen ve Spojených státech. Metody „znalce psích duší“ zaujaly i chovatele  v Austrálii. César Millan totiž nepracuje jen se psy, ale také jejich majiteli. Rehabilitační péče poskytovaná psům s trénováním majitelů pro klidné asertivní vedení přináší obdivuhodné výsledky. 

Svoje zkušenosti si šestačtyřicetiletý Mexičan rozhodně nenechává pro sebe. Píše knihy, natáčí videa, připravuje výukové programy pro školy. V roli „znalce psí duše“ se zviditelnil a proslavil ve stejnojmenném populárním seriálu televizního kanálu National Geografphic Channel. 

„Abyste byl dobrý vůdce smečky musíte jí umět naslouchat. Psi mají oproti člověku dvě skvělé vlastnosti. Nejsou schopni být racionální a žijí jen v přítomnosti. Proto se dokáží  rychle změnit.“ Radí César Millan všem, kteří se touží stát dobrým páníčkem svého psa.