Zvládání psa v davu

Datum:
9.6.2015 10:01

Není-li váš pes zvyklý na velké davy začněte tím, že půjdete na menší akce. 

Už jste chtěli vzít svého psa na poštu, ulici, trh nebo psí výstavu, ale ze strachu z ovládání jste to vzdali. Už jste to

to zkusili, ale nebyli jste schopni svého psa ovládat. Nebojte se, nejste sami. 

Zvládání psa v davu

Manipulace psa v davu může být obtížná a stresující situace.

V davu lidí existuje spousta nebezpečí, o samotných reakcích psa na nejrůznější pachy a podněty v neznámém prostředí nemluvě. Zmírnit stres a usnadnit ovládání psa mohou následující tipy: 

Začnete brzy – pokud máte štěně zvykejte ho na vůně, a

zvuky ulice, lidí i psů, jak můžete. Čím více znecitlivění, když je mladý, tím snažší bude řídit ho v davu, když zestárne. 

Znát omezení vašeho psa- bez ohledu na to, zda je pes starý

nebo mladý může mít z něčeho strach. Pravděpodobně je i něco, co nemá rád. Všímejte si, co mu je nepříjemné např. dotyk ze zadu, snap na cizince apod. 

Držte svého psa blízko – čím blíže máte psa u sebe na vodítku, tím větší kontrolu nad ním máte. Není to jen o bezpečnosti vašeho psa. Pes na dlouhém vodítku v davu je hazard. A nejen proto, že lidé nemusí vodítko vidět. Pamatovat musíme i na to, že všichni psi nemusí být přátelští. 

Heel – Není nic lepšího než příkaz u paty. Měl by  být pro vašeho psa příkazem pevným  jako skála. Naučit se mu dá na krátkých procházkách. Trpělivým učením příkazu postupně vybudujete vzdálenost, kterou od psa vyžadujete. 

Teach zaměření –než pes vstoupí do jakéhokoliv typu davové situace měl by znát příkaz: Sleduj mě!“ Znamená, že se bude dívat jen na vás jakmile příkaz vyslovíte. Pes se na vás musí zaměřit, což je žádoucí a potřebné pro získání jeho pozornosti a zajištění úspěchu v rozptylujících situacích. 

Buďte si vědomi – ovládání psa v davu není o psu. Je to o vás, potažmo o vašem klidu, asertivní energii, a vaší pečlivosti s jakou sledujete svého psa, včetně toho, to, co kolem něj děje. Oči ze svého psa v davu na ulici byste proto neměli spustit, ani když se s někým zapovídáte. 

 

 

Zdroj: www.cesarsway.com/ dog- trainig/