Adopce psa na dálku

Datum:
12.5. 20:46
Autor:
Kateřina Lulkova

Ne každý může vlastnit a mít doma psa, přestože by si to moc přál. Stejně tak na druhou stranu jsou psi, kteří nejsou vhodní ke skutečné adopci. Přesto potřebují pomoc a především si zaslouží také pozornost. Ba o to i více.

Dálková podpora

Možnost, jak pomoci a zároveň se stát coby „adoptivní rodič“ čtyřnohé němé tváře. Tato forma pomoci může mít charakter adopce na dálku či jen virtuální adopce. Jde o to, že záleží v jakém útulku či zařízení si vyberete pejska, jaké možnosti daná organizace nabízí a co je i pro vás reálné. Virtuální adopce obnáší, že na vybraného pejska přispíváte finanční částkou na krmivo, pamlsky, hračky i veterinární péči. Na oplátku jste informováni o stavu „vašeho“ pejska, jak se mu daří, obdržíte jeho aktuální foto, atd. 

Další alternativou v rámci adopce na dálku je to, že si vyberete svého svěřence, kterému rovněž budete finančně přispívat na zkvalitnění jeho již tak poznamenaného života, který díky vám bude mít lepší. Zároveň budete moci, v případě zájmu jako adoptivní rodič neboli patron po domluvě svého svěřence osobně vidět, přivézt mu pamlsky apod. a být v pravidelném kontaktu s jeho pečovatelem.

Psi k adopci na dálku aneb o jaké chlupáče se jedná?

Jednoduše lze říct, že se jedná o psy, kteří zkrátka zůstávají doživotně v útulku či jiném záchranném spolku nebo organizaci. Jde o zvířata, která jsou stará, nemocná, handicapovaná, plachá či z jakéhokoliv jiného důvodu nejsou vhodná ke klasické adopci.

V některých případech se jedná i o psy, kteří jsou zkrátka v útulku velmi dlouhou dobu a také si zaslouží pozornost.

Získání certifikátu

Při adopci na dálku získáte nejen takto možnost mít psa, kterého nemůžete mít z jakéhokoliv důvodu doma či naopak můžete touto formou pomoci těm, kteří to moc potřebují, byť už doma máte svého čtyřnohého parťáka. Uděláte dobrý skutek a rovněž obdržíte certifikát o adopci.

Adoptovat může nejen jedinec, ale také škola, firma apod.

 

 

 

 


Další články