Aktivity pro znuděné psy

Datum:
14.3. 14:07
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pixabay.com/mintanddog

 

Leží váš mazlíček na křesle a jeho jediná aktivita, kterou poslední dobu provozuje, je dojít si k misce a pár metrů kolem baráku na procházku? Vymyslete společnou aktivitu, která rozhýbe jak jeho,tak vás. 

zdroj: pixabay.com/ImageIMP

 

Psi, kteří vyrůstají v domě nebo bytě nemívají příliš možností ke svému přirozenému chování. V běžné domácnosti se moc situací lovit nebo stopovat nenaskytne, a proto je potřeba jim najít jinou aktivitu. 

RITUÁL  

Vyčleňte si čas na hraní. Psi se rychle naučí rituál, podle kterého poznají, že začíná zábava. Vymyslete si aktivitu, kterou zaměstnáte vašeho čtyřnohého mazlíčka, nezapomeňte však, že stejně jako je to u dětí i psi příliš dlouho jednu hru hrát nechtějí. 

JAK ZABAVIT PSA?

Nezáleží jak velkého psa máte, všichni jsou jako malé děti. Právě u dětských her se můžeme inspirovat. 

HRA NA SCHOVKU

Může se to zdát zvláštní, ale tato hra baví i psy. Trénují stopování a navíc je na konci velká radost, když vás najdou. Pokud vás váš pes hledá moc dlouho a nevypadá to zrovna nadějně, můžete mu trochu pomoci, aby ho hra nepřestala bavit. 

FOTBAL

To že psi mají rádi míče a běh je velmi dobře známé a když se do hry zapojíte i vy, jsou jako v nebi.

UČTE HO TRIKY

I učení může být pro psy hra a pokud za to dostanou nějakou odměnu, bude je to bavit ještě víc. 

HLEDÁNÍ POKLADU

V místnosti schovejte oblíbené, nejlépe čichově výraznější pamlsky a čekejte kdy je váš mazlíček najde. 

Zdroj: pixabay.com/Myriams-Fotos

 

Pes potřebuje pohyb a společnost, proto se snažte každý den věnovat pár minut právě hře, díky které zabavíte sebe i jeho. I díky hře posilujete jeho pozornost a autoritu. A teď hurá na věc.