Bernský salašnický pes, něžný obr s nápadnou tříbarevnou srstí

Datum:
27.12.2021 20:26
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto:pixabay.com/fujicanon

Bernský salašnický pes pochází ze Švýcarska a je skvělý do rodiny s dětmi. Taky si rozumí s ostatními domácími mazlíčky a rád se zapojuje do všech rodinných aktivit. Příznivci tohoto plemene milují inteligenci bernského salašnického psa a jeho oddanost rodině. Jsou ochranitelští, ale ne agresivní, loajální, ale nezávislí a energičtí. S tímto psem nikdy nebudete osamělí. Chce být neustále ve vaší společnosti, pokud tomu tak není mohou být destruktivní, aby se zabavili. 

HISTORIE

Pochází ze Švýcarska, z okolí města Bern, po kterém je pojmenován. Byl vyšlechtěn jako univerzální plemeno - farmářský pes,  pes hlídací a povozní. 

foto: pixabay.com/othmarsigrist

PÉČE 

Důsledný výcvik a socializace udělají z tohoto inteligentního pracovního plemene dobře vychovaného společníka. Chtějí potěšit své lidi a obvykle dobře reagují na pozitivní tréninkové techniky, jako je klikrový trénink. Jsou citliví a vypnou se, pokud na ně budete zkoušet drsné tréninkové metody. Potřebují pravidelný pohyb a cvičení, minimálně 30 min denně. Má dvojitou srst, která pěkně odpuzuje nečistoty. Důkladné vykartáčování jednou týdně odstraní uvolněnou podsadu a přispěje k lesklé a měkké srsti. Dvakrát ročně silně línají a v tomto období je nutné je denně vyčesávat. Občas svého Bernera vykoupejte, každých pár týdnů zastřihněte drápky a prohlédněte uši, jestli nejsou špinavé nebo nezapáchají. Bernský pes více slintá, zvlášť pokud mají volné čelisti, mohou slintat docela dost. Pokud sníte o uklizeném bytě, není tato rasa pro vás tou správnou volbou. Ovšem jeho obrovské srdce vám za ten úklid stojí. 

zdroj informací: thesprucepets.com/ JACKIE BROWN

foto: pixabay.com/wa40friend