Česká národní plemena

Datum:
13.9.2021 13:42
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/ceskyfreund36

Plemena, která můžeme vidět kdekoliv ve světě, ale patří mezi česká národní. Tady je seznam těch nejznámějších. 

ČESKÝ FOUSEK 

Ačkoliv se může zdát jako nejrozšířenější plemeno, opak je pravdou. Pokud se rozhodnete pořídit fouska, rozhodně budete mít originální plemeno. Mají velmi rádi společnost a to jak lidí, tak ostatních domácích mazlíčků. Jsou velmi aktivní a rychle se učí. 

foto: pixabay.com/joannafotograf

ČESKÝ HORSKÝ PES

Toto plemeno je velmi loajální a věrné. Miluje děti a zvířata. Je silný a odolný, proto se hodí jako pracovní pes. I přes svůj voříškovský vzhled je velmi roztomilý. V horkých dnech hrozí riziko přehřátí. 

ČESKÝ STRAKATÝ PES

Perfektně se přizpůsobuje jakémukoliv prostředí. Patří mezi aktivní plemena, proto je potřeba, aby měl dostatek pohybu. Nemá náročnou srst na péči, ale v době línání se připravte na vyčesávání. Je velmi společenský a hodí se do rodiny s dětmi. 

PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK

Díky jeho velikosti, ho můžete brát prakticky všude s sebou. Pražský krysařík se vyskytuje v různých zbarveních a jeho srst je málo náročná na péči. Patří mezi velmi oblíbená plemena především do bytu. Se svojí rodinou si vytváří velmi silné pouto a proto hůře zvládá samotu. 

foto: pixabay.com/blankadolinar

ČESKOSLOVENSKÝ VLČÁK 

Toto plemeno patří mezi velmi inteligentní a rychle se učí novým věcem. Vlčák je skvělý pracovní pes a plnohodnotný člen rodiny potažmo smečky. Má velmi bystré smysly, proto mu nic neunikne. Díky své dlouhé srsti mohou být celoročně venku, je pro ně však naprosto nezbytné být součástí rodiny a trávit se svým pánem dostatek času. 

 

foto: pixabay.com/VIVIANE6276