Chcete psa, ale né byt plný chlupů? Tipy na plemena, která skoro nelínají

Datum:
25.10.2021 20:53
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Kindred Hues

Jakmile si pořídíte psa, je udržení čisté domácnosti docela oříšek. Nemůžete od vašeho chlupatého mazlíčka čekat, že neztratí ani jeden chloupek. Je ovšem několik plemen, která tolik nelínají. Většina psů s nízkým línáním má typ srsti, která roste dlouhá a proto potřebuje speciální péči jako je pravidelné stříhání a rozčesávání. 

AFGHÁNSKÝ CHRT 

Afghánec je velký chrt, který každého zaujme svou dokonalou hřívou. Tyto dlouhé hedvábné vlasy vyžadují i dostatek péče. Pokud se rozhodnete pro tohoto chrta připravte se na pravidelné kartáčování, aby jste zabránili zacuchání. Někteří majitelé udržují raději srst krátkou. 

Foto: unsplash.com/Mladen Šćekić

BEDLINGTONSKÝ TERIÉR

Vzhled připomínající jehně odpovídá i jeho povaze. Přestože skoro nelíná, srst mu roste velmi rychle a musí se často stříhat. Kartáčování nebo česání se doporučuje alespoň dvakrát týdně. 

BIŠONEK 

Bišonek patří mezi velmi populární plemeno. Je velmi hravý s veselou povahou. Potřebuje pravidelné stříhání a koupele, aby seudržela svěží bílá srst. Srst by měla být kartáčována několikrát týdně, aby nevznikly dredy. 

foto: pixabay.com/Antranias

BOSTONSKÝ TERIÉR 

Energetický a přátelský pes. Jeho krátká a elegantní srst líná velmi málo, ale dvakrát do roka se připravte na nápadnější shazování. Pravidelným kartáčováním odstraníte uvolněnou srst a udržíte ji zdravou. 

MALTÉZSKÝ PSÍK 

Tento  malý psík je hravý a roztomilý, ale zároveň odhodlaný a nebojácný.  O srst je třeba se starat každý den, vyčesávat a pravidelně koupat. Někteří majitelé udržují srst krátkou pro snadnější údržbu. Ale i o krátkou srst je třeba se starat alespoň jednou týdně. 

foto: unsplash.com/dole777