Jaké nebezpečí může na psa číhat na vaší zahradě?

Datum:
19.3. 08:39
Autor:
Jiřina Houžvičková

Zdroj: pixabay.com/JACLOU-DL

Rádi pouštíte psa na zahradu, kde si myslíte, že je naprosto v bezpečí. Pozor ale na některé květiny, mohou být pro vašeho psa i smrtící. 

zdroj: pixabay.com/TheOtherKev

 

Stejně jako pro lidi i pro psy existují rostliny, které pro ně mohou být toxické. Samozřejmě záleží na druhu, množství jedovaté rostliny  a na velikosti a rase psa. Není přímo dané, na kterou rostlinu jaké plemeno zareaguje. Záleží i na citlivosti žaludku, nebo případné alergické reakci. Pokud máte menšího psa, stačí malé množství toxické rostliny, které může ublížit. Škodlivé rostliny se samozřejmě neobjevují pouze na zahradách, stejně tak je můžete mít i doma. 

DOMÁCÍ/UNIVERZÁLNÍ ŠKODLIVÉ ROSTLINY 

Rostliny, které se objevují u vás v domácnosti a mohou být pro vašeho mazlíčka vysoce jedovaté jsou například aloe vera nebo fíkus.

VENKOVNÍ ŠKODLIVÉ ROSTLINY 

Venkovní škodlivé rostliny, které představují riziko pro vašeho psa a můžou se objevit na vaší zahradě, nebo na místě kam chodíte pravidelně s vaším chlupáčem na procházku jsou Rulík zlomocný, lilie, tulipány, rajče jedlé, oleandr, šafrán či brambořík.

zdroj: pixabay.com/kim_hester

 

Pokud máte u svého psa podezření na otravu, na nic nečekejte a okamžitě psa odvezte k veterináři. Určitě veterináře informujte jaký druh rostliny váš pes pozřel, může to pomoci v případné léčbě.