Čínský chocholatý pes zaujme nejen svým vzhledem, ale i veselou povahou

Datum:
8.1. 13:14
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/Eskimokettu

Tento malý psík vás zaujme nejen svým vzhledem, ale také svojí milující a veselou povahou. Čínský chocholatý pes je bystrý a překvapivě energický. 

HISTORIE 

Historie tohoto plemene sahá tak daleko, že o něm víme velmi málo. Nejlepší historický odhad je, že velké bezsrsté plemeno psa bylo přivezeno do Číny, kde jej minimalizovali na nové plemeno. Tito psi se rychle proslavili jako deratizátoři krys na čínských lodích. Koncem 19. století získali na oblibě ve Spojených státech. Spisovatelka a řečnice Ida Garrett přinesla plemenu slávu a zájem. 

foto: pixabay.com/popovicmjeljica

PÉČE 

Nejlépe  se čínským chocholatým psům žije v rodině, která jim poskytne fyzickou aktivitu každý den. Vynikají ve psích sportech, jako jsou agility, flyball a poslušnost. Navzdory jejich malému vzrůstu a vzhledu jsou impozantními sportovci. Aby jste zabránili popálení kůže, je dobré psa v letních dnech namazat opalovacím krémem. Strava je u tohoto plemene velmi důležitá, jsou náchylní na vyrážky a záněty. Kvalitní stravou lze těmto problémům předejít. Nejsou vhodní k malým dětem, které nevědí jak se psem zacházet. Psi jsou velmi křehcí a mohou se lehce zranit. 

 

zdroj: thesprucepets.com/ KAYLA FRATT