Deset věcí, které potřebujete k oslavě narozenin vašeho psa

Datum:
7.6. 15:07
Autor:
Jana Klouparová

foto: Unsplash / Hedi Alija

 

Dostáváte od svého psa bezpodmínečnou lásku, náklonnost a loajalitu a rádi byste mu to oplatili? Připravte mu oslavu narozenin, jak se patří.

VYBERTE PERFEKTNÍ DÁREK

Přiznejme si to, rozmazlujeme naše psy prakticky každý den, ale jejich narozeniny jsou skutečně oprávněným důvodem, kdy jim můžeme dopřát něco speciálního. Zamyslete se, co má váš pes v oblibě. Jestli preferuje tenisové míčky, máme pro vás perfektní nápad, pusťte ho do místnosti, kde jste předem nachystali opravdu velké množství tenisových míčků a sledujte to vzrušní, které nastane. Podobně můžete přemýšlet o jakémkoliv jiném dárku, o kterém víte, že by ho bavil. Někteří psi budou nadšení z přetahovacích uzlů, jiní z delšího výletu kolem řeky se svým páníčkem, zatímco pro další bude dokonalým dárkem nějaká laskomina. 

S VÝZDOBOU BUĎTE KREATIVNÍ 

Určitě v rámci narozenin svých přátel či rodiny pravidelně zdobíte místnost balónky, konfetami nebo různými nápisy. Vyzdobit byste měli i oslavu narozenin svého pejska. Využijte k tomu rovněž balónky a stuhy, ale můžete si vyrobit i roztomilé látkové hračky ušité například ve tvaru kostí, se kterými si váš mazlíček rád pohraje. Myslete na to, že vše, co svému psovi chystáte, by mělo být vhodné ke žvýkání a naprosto bezpečné zároveň. Navíc můžete vytvořit ceduli nebo napsat na malou tabuli nabídku nápojů a občerstvení. Pobavíte tím své hosty a vynikat tyto fotky budou i na vašem instagramu.

DOG-FRIENDLY DORT

Připravte dort, na kterém si pochutnají lidé i psi. Není to extra žádná věda, je však potřeba myslet na to, že váš pes by měl mít základní potraviny neochucené o cukr či jiné koření. A tak můžete vyrobit jednu dog-friendly variantu pro něj, kdy do pečící formy nebo menší misky na dno vyskládáte piškoty, na to nakrájený banán na kolečka a nakonec vrstvu tvarohu. Tvaroh i banány by měl váš pes jíst pouze v omezeném množství, ale jednou za rok k narozeninám rozhodně není problém. Tento postup opakujte několikrát po sobě, vytvoříte tak několik vrstev a po zchladnutí v lednici můžete servírovat. Stejný dort můžete připravit lidským hostům, jen do tvarohu přimíchejte šlehačku a trochu cukru. Úspěch zaručen.

PSÍ ZMRZLINA

Přestože skutečná zmrzlina není pro trávicí trakt vašeho psa ideální, je snadné si doma vyrobit zmrzlinu vhodnou i pro štěňata. Rozmixujte banány s obyčejným bílým jogurtem a přidejte lžičku arašídového másla nebo jen malé množství arašídů samotných a nechejte přes noc v mrazáku. Ledňák můžete vyrobit i z čistého, nekořeněného kuřecího nebo hovězího vývaru, který nalijete do formy a necháte zmrazit.

ROZTOMILÁ PÁRTY ČEPICE

Viděli jste už něco roztomilejšího než je párty čepice na malém štěňátku? Pravděpodobně ji na hlavě dlouho tolerovat nebude, ale na jednu narozeninovou fotku to snad zvládnete. A pokud by čepice přeci jen nepřipadala v úvahu, můžete vyrobit z kousku látky roztomilý šátek kolem krku psa.

foto: unsplash / Pawtography Perth

POZVĚTE PSÍ HOSTY

Co by to bylo za párty bez oblíbené psí party vašeho psa? Pozvěte je na den plný běhání, svačinek a čichání, aby s vámi oslavili tu velkou událost. Připravte několik misek s vodou a pár pamlsků vhodných pro čtyřnohé chlupáče. Koupit můžete pamlsky ve zverimexu nebo nakrájejte ovoce a zeleninou vhodnou pro psy.

NEZAPOMEŇTE NA TY LIDSKÉ 

I těm přichystejte lahodné občerstvení, jídlo a pití, po kterém se budou olizovat téměř stejně tak jako jejich čtyřnozí kamarádi. Na počest svého oslavence můžete připravit nějaký speciální koktail.

VYTVOŘTE FOTO KOUTEK

Použijte zábavné kulisy pro dokonalý foto koutek, připravte rekvizity, které snad vaši čtyřnozí hosté chvíli vydrží nosit na hlavě či tlapkách a pusťte se do focení. Můžete také vytvořit speciální hashtag pro vaši události, pod kterým budou vaši hosté fotky na své sociální sítě vkládat. Uvidíte, že je to zábava.

HRAJTE HRY

Nemáme na mysli společenské nebo karetní hry, ale tréninkové aktivity, které budou bavit všechny psí hosty i oslavence. Ujistěte se, že máte dostatek hraček, aportů a míčků, se kterými můžete hromadně chvíli potrénovat základní povely nebo se naučit nějaký nový trik.

BALÍČKY PRO HOSTY

I když tento zvyk ještě není v Česku tak oblíbený, můžete se pro jednou inspirovat v zahraničí a psím hostům nachystat „výslužku", kterou dostanou při odchodu. Do každého papírového sáčku můžete dát pár psích laskomin, nějakou malou hračku, tenisový míček nebo například kousek narozeninové ozdoby, kterou může každý pes beztrestně rozcupovat. To bude radosti.