Dříve bojové plemeno, ale dnes je boxer úžasný rodinný společník

Datum:
17.12.2021 12:17
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/heathergunn

Boxer je energické, inteligentní, atletické a loajální psí plemeno se sladkým a hravým temperamentem. Je ideálním společníkem. Boxeři vycházejí velmi dobře s dětmi a mají instinkt chránit rodinu, díky čemuž jsou skvělí rodinný psi, navzdory jejich bojové historii. Boxeři se stali neuvěřitelně populární a jejich historie sahá až do 16. století. 

HISTORIE 

Předky boxerů lze vysledovat po celé Evropě v 16. století, ale toto plemeno bylo vyšlechtěno  během posledních několika set let v Německu. Boxeři jsou příbuzní téměř všech plemen typu buldok. Historicky byli používáni pro psí zápasy, ale poté se vyvinuli v loajální, tvrdě pracující psy, kteří jsou skvělými ochránci a lovci. Byli jedním z prvních plemen používaných jako policejní psi v Německu.

foto: pixabay.com/ Andy_van_Dyk

PÉČE 

Milující a věrný společník, který se nejlépe hodí do aktivní domácnosti. Navzdory své historii používání pro psí zápasy jsou boxeři typicky mírní tvorové bez agresivních sklonů. Je známo, že dobře vycházejí s dětmi, pokud jsou dobře socializovaní. Boxerům trvá dlouho, než dospějí, může trvat až tři roky než váš boxer přestane být štěnětem. Protože mají velmi krátkou srst, péče o ně je relativně jednoduchá . Většina boxerů potřebuje občasné koupání a kartáčování. Věnujte pozornost přerostlým drápům, péče o ně je důležitá. Boxeři nejsou příliš tolerantní k chladnému ani horkému počasí. Jejich krátká srst jim neposkytuje izolaci proti chladu a kvůli jejich krátkému nosu nemohou boxeři dobře dýchat, takže se nemohou snadno ochladit. Nejlepší je držet boxery uvnitř během extrémního počasí, horkého i chladného. Boxeři mohou být hyperaktivní a neukáznění, pokud nejsou řádně vycvičeni. To je výsledek jejich velkých, milujících osobností. Rádi skáčou na lidi, ale lze je to odnaučit. Nezapomeňte na socializaci, je pro vašeho velmi důležitá jako pro všechny psy. 

zdroj informací: thesprucepets.com/JENNA STREGOWSKI

foto: pixabay.com/boxerdogmadness