Fotograf Joshua Oldridge svými snímky podporuje zachráněné psy

Datum:
10.6. 17:37
Autor:
Jana Klouparová

Vyrůstal v rodině, jejíž součástí byli psi. Našel si k nim blízký vztah, který ho provází do dnes. Jeho jedinečné fotografie podporují psy, kteří neměli tolik štěstí a hledají nový domov.

 

Jako fotografa a milovníka psů, není pro Oldridge nic ideálnějšího, než zkombinovat tyto dvě vášně a pomáhat prostřednictvím své práce čtyřnohým mazlíčkům. Svůj čas věnuje Joshua mimo jiné tvořivosti v rámci spolupráce se třemi záchrannými stanicemi, které nalezeným psům pomáhají najít nový domov. Joshua je dobrovolníkem a tráví tu většinu svého volného času. Jednotlivé psy pak fotí a veřejnosti tím ukazuje jednotlivé psí duše a jejich příběh.

 

 

 

V dětství si Oldridge prožil traumatický zážitek se psem, který ho napadl. Místo, aby se před psy uzavřel, rozhodl se, že jim půjde vstříc. „Uvědomil jsem si, že abych tento zážitek překonal, musím odpustit danému psu. Naučil jsem se postavit situacím čelem a neodcházet od nich. Tento incident ve mně vyvolal okamžité nutkání dozvědět se více o pse a jejich osobnostech,“ říká velkorysý fotograf.

  

Šestiletá praxe na pozici kadeřníka dobře připravila Oldridge na práci s lidmi. „Ať už se jedná o dvounohého nebo čtyřnohého zákazníka, každý má svou vlastní osobnost a jedinečné požadavky. Podobně jako u dvounohého zákazníka, ani všichni psi nejdou dobře vychovaní,“ doplňuje autor osobitých fotek.

 

 

 

 

 @joshuaoldridgephotography 

 

 

 

 

 


Další články