Čtyři plemena, která jsou ideální pro vášnivé běžce aneb Když je běh odměnou

Datum:
30.8.2021 21:44
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Magdalena Smolnicka

Rádi běháte a přemýšlíte, že si pořídíte čtyřnohého parťáka, který s vámi bude sdílet tuto vášeň? Poradíme vám plemena psů, která jsou na tento sport ideální. 

Každého zdravého psa nadchnete procházkou a společně stráveným časem. Ovšem ne každý musí sdílet vaší radost z běhání. Poradíme vám plemena psů, kteří se k vám rádi připojí. 

VÝMARSKÝ OHAŘ 

S tímto psem nuda rozhodně nehrozí. Má spoustu energie a skvělý vztah k dětem. Vyběhnout s ním můžete bez ohledu na to, jaké je venku počasí. Je ideální pro aktivní a sportovně založené lidi. 

foto: pixabay.com/zuzanu

 

BORDER KOLIE

Border kolie je dokonalý parťák na všechny sportovní aktivity. Ráda se připojí při běhu, dlouhé procházce a zvládne i vícedenní túry. Pokud nezanedbáte socializaci, získáte téměř bezkonfliktního parťáka. Tato rasa patří také mezi nejinteligentnější, skvěle zvládá jakýkoliv výcvik. 

foto: unsplash.com/825545

 

AUSTRALSKÝ OVČÁK

Vyběhnete rádi ven bez ohledu na počasí? Tak to je australský ovčák pro vás ta správná volba. Tento mazlík nemá jen roztomilou tvářičku, ale je i velmi inteligentní. Má ideální střední velikost a je také výborný hlídač. 

foto: pixabay.com/RTRSpitfire

 

DALMATIN

Dalmatin je pes pro všechno, můžete s ním zkusit prakticky jakýkoliv sport. Toto plemeno je velmi společenské a potřebuje trávit čas se svou rodinou. I když se o něm říkalo, že nepatří mezi nejchytřejší, opak je pravdou. Občas jsou chytří až moc. 

foto: pixabay.com/RebeccasPictures

Věříme, že i když si vyberete jiné plemeno, rád se k vám při běhu zapojí. Samozřejmě je potřeba se přizpůsobit jeho možnostem a zdravotnímu stavu. Tak tedy sportu zdar!