Proč psi žerou podestýlku pro kočky?

Datum:
30.8.2021 21:40
Autor:
Jiřina Houžvičková

unsplash.com/Andrew S

 

Vlastníte psa i kočku? Tak možná i vy řešíte problém, že se váš pes nemůže odtrhnout od kočičího záchodu. Čím to je? 

PROČ PES ŽERE PODESTÝLKU PRO KOČKY? 

Vám se to může zdát nepochopitelné, proč psa zajímá zrovna něco tak nevábného. Psi jsou extrémně orientovaní na vůni. Jejich nos je totiž 10.000x až 100.000x citlivější než lidský. Kupujete vašemu mazlíčkovi spoustu dobrůtek, ale největší radost mu udělá nalezená mršina na zahradě. Psi jsou zvědaví a rádi využíjí příležitosti k poznávání nových věcí. 

JE KONZUMACE STELIVA PRO PSA ŠKODLIVÁ? 

Ano i ne. Samozřejmě v první řadě záleží na druhu steliva a z čeho je vyrobené. Dále také na zkonzumovaném množství a zda stelivo obsahovalo také výkaly.  S největší pravděpodobností způsobí konzumace steliva psovi pouze řídkou stolici. Pokud se pes do toho nešvaru pustí, sledujte dalších 24 hodin jeho chování a zdravotní stav. V případě, že váš pes zvrací, nebo má jiné komplikace, okamžitě navštivte veterináře. Stelivo může způsobit také ucpání žaludku, což je třeba řešit chirurgickým zákrokem. Dále je riziko přenosu parazitů z kočičího trusu. 

foto: unsplash.com/Louis-Philippe Poitras

PREVENCE 

Nejsnadnější způsob jak zabránit vašemu mazlíčkovi aby pojídal kočičí podestýlku, je zabránit mu k záchodu přístup. Zároveň však musí být stále přístupný pro kočku. Ve výsledku tedy nemáte lehký úkol, ale jeho vyřešením usnadníte život sobě i svému psovi. Na pozoru je třeba mít i odpadkový koš, do kterého kočičí záchod čistíte.

 

zdroj informací: thesprucepets/TabithaKucera RVT, CCBC, KPA-CTP