Prvních 24 hodin s vaším novým psem

Datum:
4.9.2021 08:29
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Patrick Kool

 

Určitě můžeme čas, kdy vítáme nového čtyřnohého člena rodiny, označit za vzrušující. I první hodiny s novým psem jsou totiž jedinečnou výzvou. Dochází k velkým změnám, určitým nehodám i nedostatku spánku. Podobně jako když se stanete matkou a otcem dítěte, budete se stejně jako mnoho jiných rodičů ptát, zda to děláte správně. Zde je návod, co dělat v prvních 24 hodinách, abyste si zvykli na společný život se psem. 

foto: unsplash.com/Andriyko Podilnyk

 

PŘIPRAVTE DOMOV 

První den budete určitě nervozní, zda máte vše pro vašeho nového mazlíčka. Pokud máte tyto základní věci, první noc zvládnete bez problémů. 

  • Vodítko a obojek 

  • Krmivo pro štěňata (nejlépe krmivo, které jedlo od narození)

  • Misky 

  • Hračka 

  • Pelíšek 

 

DOPŘEJTE MU KLID 

První dny dopřejte vašemu psovi klid, aby si zvykl na nové prostředí. Omezte návštěvy a nechte ho prozkoumat jeho nový domov. Štěňátka mohou spát i 20 hodin denně. Socializace je sice důležitá, ale první dva dny se socializuje i v novém domě. 

 

RUTINY 

Nácvik na nočník - když zrovna nespí, jedna z prvních věcí, které budete chtít udělat, je seznámit svého nového člena rodiny s jejich nočníkem. Ať už je to část zahrady, nebo psí plena, měl by trénink začít už první den po příjezdu domů. U štěňat cvičte klidně každé dvě hodiny. Pokud máte staršího psa, pravděpodobně si také bude muset zvykat na nové prostředí. Každý trénink usnadní velká zásoba pamlsků. 

 

NASTAVTE HRANICE 

Už první dny je třeba vašemu mazlíčkovi nastavit hranice. Nechcete, aby loudil u stolu a spal ve vaší posteli? Tak mu to nedovolte už první den.

 

SPÁNEK 

Štěňata jsou hodně podobná dětem. Proto první dny, nečekejte příliš mnoho spánku. Pláč nahradí kňučení. 

foto: unsplash.com/Matthew Foulds

Prvních 24 hodin s novým domácím mazlíčkem je náročných, ale ta láska, kterou vám pes opětuje, za to stojí. 

 

zdroj informací: https://www.goodboy.co.uk/advice-hub/surviving-the-first-24-hours-with-your-new-puppy/