Jak řešit psí závislost?

Datum:
27.5. 13:56
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: unsplash.com/sarandywestfall

 

Noční můra pro všechny lidi žijící v bytě. Není nic horšího než celý den naříkající pes. Jak poznáme psího závisláka? A dá se s touto závislostí něco dělat? 

zdroj? unsplash.com/JoeHepburn

 

PŘÍZNAKY

Jak poznat psího závisláka? Snaží se s vámi trávit všechen čas, jakmile odejdete šileně naříká a štěká. Bez vaší přítomnosti ničí nábytek, věci, které jsou v dosahu a snaží se proškrábat zdí? Jasný příznak psí závislosti na vaší společnosti. Někteří psi mohou tolik psychicky trpět, že se z úzkosti i pomočí. 

TREST

Nikdy psa, který trpí závislostí netrestejte. Trest, který přijde několik hodin po rozkousání nábytku či jiném prohřešku pes nepochopí. Tímto jednáním v něm naopak můžete stres zvýšit. Více než na trest, se pokuste zaměřit na řešení závislosti. 

ŘEŠENÍ 

Pes potřebuje podstoupit odvykačku. Pokud je zvyklý, že s ním trávíte veškerý čas už od štěněte a nikdy ho nenecháváte samotného, rychle si k vám vypěstuje silné pouto. Je třeba odchody a příchody trénovat. Nejdříve začínejte s kratšími intervaly a postupně čas prodlužujte. Socializujte psa, aby poznal i jiné lidi než jen vás. Nedělejte z odchodu vážnou věc, pokud jste z odchodu nervózní vy, váš pes to vycítí. Před odchodem ho vemte na pořádnou procházku a snažte se ho unavit. Není nic, co by se váš čtyřnohý přítel nedokázal naučit, je potřeba pouze vaše pochopení a vytrvalost. Uvidíte, že pokud psa naučíte samostnosti, pomůže to vám i jemu. 

 

zdroj:unsplash.com/RyanWalton