Home office se psem

Datum:
11.3. 12:38
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pixabay.com/PicsbyFran

 

V aktuální situaci, čím dál více lidí pracuje z domu. Váš mazlíček tuto změnu určitě uvítá, ale jak to udělat, abyste mu nepletli hlavu a stíhali dělat svou práci?  

zdroj: pixabay.com/Free-Photos

 

Musíte být kvůli koronaviru na homeoffice? Váš pes z toho má samozřejmě radost, nikdo ho neopouští a chce tohle volno pořádně využít.

STANOVTE SI PRAVIDLA

Je dobré, jak pro vás, tak pro vašeho psa dodržovat staré rituály. Ráno přivítat, pomazlit, vyvenčit, nakrmit a pak se pustit do pracovního procesu. Samozřejmě, že to svádí, házet o volných chvílích vašemu mazlíčkovi míč a nebo se s ním mazlit na gauči. Ovšem takto by se to vašemu zaměstnavateli dlouho nelíbilo, práce byste moc nestihli a ani svého psa nenaučili respektovat vaší pracovní dobu. Až dokončíte prací a budete mít volno, přivítejte ho, jako kdybyste z práce právě přišli. Pokud tento rituál pár dní vydržíte, pejsek bude rád za vaší přítomnost, ale naučí se respektovat, že vás u práce nemůže rozptylovat.

NEUSPĚLI JSTE? 

Možná právě mazlíte svého psa i v pracovní době a přemýšlíte o vlastním neúspěchu, nepropadejte trudomyslnosti. Tyto pravidla potřebují pevnou vůli a samozřejmě, né každý to zvládne. TNakonec svého mazlíčka jste si pořizovali právě proto, abyste spolu trávili čas. Jestli se váš pes zapojil do vašeho dnešního pracovního procesu, nezoufejte a zkuste to zítra celé znovu a lépe. Stejně jako lidé i psi potřebují společnost. A možná se dokonce naučí respektovat, že po dopsaném emailu, přijde zasloužené podrbání. 

zdroj: pixabay.com/PicsbyFran