Jak na chlupy v interiéru auta? Otestovali jsme pět pomůcek od těch nejlevnějších až po cenově náročnější

Datum:
4.5.2022 11:55
Autor:
Jana Klouparová

 

foto: pexels.com / Tim Gouw

 

Cestování se psem i kočkou je úžasná věc. Tedy až do chvíle, kdy se pustíte do čištění auta od jejich chlupů. Tento souboj totiž prakticky nelze vyhrát a dávat auto každý měsíc na ruční čištění může být poněkud nákladná položka v rodinném rozpočtu. Otestovali jsme za vás tyto praktické pomocníky a přinášíme verdikt, které stojí za koupi. 

VÁLEČEK NA CHLUPY

Vzali jsme to od nejlevnější varianty, abychom mohli posoudit všechny možnosti, nakonec kdo by neznal praktický váleček na chlupy z oboustranné lepící pásky. Tato pomůcka sice funguje dobře, ale jenom za předpokladu, že interiér vašeho auta nenese velké stopy po zvířecích chlupech. Pokud jste tedy náhodně svezli kamaráda s jeho psem, je tahle varianta naprosto ideální jak svou funkčností, tak cenou.

 

váleček na chlupy / Zoohit.cz 59 Kč

 

 

OBOUSTRANNÁ RUKAVICE

Oboustranná čistící rukavice je primárně vyrobena pro česání srsti psa, nicméně perfektně posbírá chlupy i jemné nečistoty z různých textilií ve vašem domě, stejně jako v autě. Nečekejte dokonalý výsledek, ale s trochou času a s dobrým vysavačem se podaří velmi slušný výsledný efekt. Navíc stále za velmi dobrou cenu.

rukavice na odstranění chlupů / kockapes.com 142 Kč

 

 

KARTÁČ NA ODSTRANĚNÍ ZVÍŘECÍ SRSTI 

Malý a účinný pomocník pro odstranění chlupů koček, psů (a koní) z koberců, sedaček a polstrování nás upřímně potěšil. Přitahuje, zachycuje a shromažďuje chlupy zvířat. Navíc je omyvatelný. Jednoduché a efektivní použití, prostě jen setřete povrch a chlupy se zachytí na odstraňovači. V poměru kvalita a cena řadíme tuto věcičku mezi tři nejlepší. 

 

kartáč na chlupy / psikralovstvi.cz 229 Kč 

 

RUČNÍ VYSAVAČ

Mezi dražší, avšak preciznější pomocníky řadíme ruční vysavače, které mají hlavici pro vysávání zvířecích chlupů. Vybírat můžete z poměrně velkého množství značek a druhů, cenově se pohybují od dvou do čtyř tisíc a výsledek z nich je víc než uspokojivý. My jsme měli příležitost vyzkoušet ruční vysavač značky Black+Decker, který kromě hlavice na vysávání zvířecích chlupů disponuje i prachovou nádobou o objemu 700 ml. Tento šikovný pomocníček rozhodně doporučujeme.

ruční vysavač Black+Decker Dustbuster SmarTech / Mall.cz 2 399 Kč

 

VYSAVAČ EXPERT NA PSÍ A KOČIČÍ SRST

Jestliže patříte mezi uživatele s vyššími nároky na hygienu a čistotu vašeho auta, můžeme vřele doporučit bezsáčkový vysavač Philips, který je nad očekávání spolehlivou mašinkou. Zbaví vás zvířecích chlupů v autě, stejně jako si poradí s čištěním koberců a dalších nečistot. Systém vzduchového filtru Allergy H13 zajišťuje dokonalé utěsnění a zachytí 99,9 % jemného prachu – včetně pylů, chlupů domácích zvířat a roztočů, což ocení zejména alergici.

Philips PowerPro Expert Cat & Dog / Alza.cz 5 309 Kč

 

Nezapomeňte, že i prevence je skvělou volbou. Existuje cenově nenáročná plachta, kterou umístíte do kufru svého auta a chlupy z ní po jízdě jednoduše vyklepete ven. Pár chlupů nejspíš i tak unikne mimo zadní prostor, ale práce s odstraněním bude snazší a podstatně rychlejší.